Hatay, Antakya, Defne, Samandağ, Arsuz Radyosu Dinle

Parlar; Halkı yalan beyanlarla kandırıyorlar…

CHP İl Başkanı Hasan Ramiz Parlar, AKP Hükümetinin, her sıkıştığında Türkiye İstatistik Enstitüsü verilerine sarıldığını ve bu verileri kullandığını söyledi.

Parlar, iktidarın, halkı TÜİK ile kandırdığını ifade etti.

“İktidar, ne zaman köşeye sıkışsa, hemen TÜİK yeni bir veri açıklıyor. Verilerle; Türkiye’nin ekonomi, eğitim, sağlık açışından şahlandığını lanse ediyor, bazı kesimleri hegemonyası altına alıyor. Şimdi de 2021 yılı ve son çeyrek dönemine ilişkin Gayri Safi Yurt içi Hasıla  rakamlarını açıklandı. Buna göre ‘Türkiye ekonomisi, % 9,1 büyüdü’ denildi. Böylece 2021 yılı büyüme oranı yüzde 11 olarak açıkladı. Sadece bu da değil! İhracatın, 2022 yılı Ocak ayında, bir önceki yılın aynı ayına göre 17,2 artarak 17 milyar 587 milyon dolar olduğunu, ithalatın ise 54,2 artarak 27 milyar 848 milyon dolar olduğunu söylediler.

TÜİK’i, babalarının çiftliğiymiş gibi kullanıyorlar, halkı yalan beyanlarla kandırıyorlar.”Halk açlıktan kırılırken, TÜİK, yine yalanlarına devam etti. Her zaman aynısı oluyor. İktidar, işsizlik arttığında TÜİK’i devreye sokuyor, ‘işsizlik yok’ diyor, Eğitimde sorun çıkınca, yine TÜİK’i devreye sokuyor, eğitimde sorun yok diyor. Sağlıkta da hemen hemen her konuda aynısını yapıyorlar.