Hatay, Antakya, Defne, Samandağ, Arsuz Radyosu Dinle

Başkan Savaş’ın Nevruz Bayramı Mesajı…

SAVAŞ: FARKLILIKLARIMIZ VE ÇEŞİTLİLİKLERİMİZ ÜLKEMİZİN EN BÜYÜK ZENGİNLİK KAYNAĞIDIR

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, baharın gelişini simgeleyen 21 Mart Nevruz Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Savaş mesajında şu ifadele yer verdi:

Nevruz Bayramı, baharın müjdecisi olan ve tüm insanlık için barışın, kardeşliğin, sevgi ve saygının, bir arada yaşama kültürünün simgesidir. Hepimizin ortak değeri olan ve kutladığı bu bayram Orta Asya’dan Anadolu’ya kadar geniş bir coğrafyada heyecan ve coşkuyla kutlanmaktadır.

Bizler, dili, dini, etnik kökeni ve siyasi görüşü ne olursa olsun aynı vatanın ve milletin evlatlarıyız. Farklılıklarımız ve çeşitliliklerimiz, ülkemizin en büyük zenginlik kaynağıdır.Hoşgörü ve kardeşliğin filizlendiği bu topraklarda yüzyıllar boyunca farklı inançlara, dillere, etnik köken ve kültüre sahip insanlar ile her zaman huzur içinde yaşamaktayız. Bu nedenle bu anlamlı günü, el ele ve gönül gönüle kutlayarak birbirimize her zamankinden daha sıkı sarılmalıyız.

Bu duygu ve düşünceler ile Nevruz Bayramı’nı kutluyor , milletimize bolluk, bereket, birlik, beraberlik, kardeşlik ve huzur getirmesini diliyorum”