Hatay, Antakya, Defne, Samandağ, Arsuz Radyosu Dinle

Başkan Parlar`; Şeker Fiyatları Artmaya Devam Ediyor…

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Hatay İl Başkanı Hasan Ramiz Parlar, marketlerde şeker satışında kota uygulandığını ifade ederek, “Samanı dahi ithal eden ülkemizde şeker fiyatları el yakmaya başladı. Şekerde de dışa bağımlı hale geleceğiz ” dedi.


Şeker kg fiyatlarının yüzde 100’e yakın oranda arttığına dikkat çeken İl Başkanı Hasan Ramiz Parlar; “Ülke olarak şeker üretiminde de sorunlar başladı. Artık marketlerde bir tane şeker alma hakkımız olduğunu öğrendik. Tabii fiyatların pahalılığından dolayı şeker alabilmek de cabası. Özel fabrikaların sattığı şekerin kilogramı markette 15 lirayı geçti. Kooperatif ve özel şeker fabrikalarında şekerin çuvalı 800 ile 900 liraya kadar çıktı.

Türkiye şeker, iç piyasa ihtiyacının 65’inden fazlasını karşılıyordu, şimdi ise sadece 35’ini karşılar duruma geldi. Bunun en büyük sebebi her konuda olduğu gibi şekerde de üretemeyen Türkiye’dir. Ülkemizde tarım, hayvancılık bitti. Samanı dahi ithal eden Türkiye’ye geldik. Şimdi marketlerde şeker bulamıyoruz, teker teker almak mecburiyetinde kalıyoruz, pahalılıktan dolayı alamaz hâle geliyoruz. Erdoğan, Tek adam sistemiyle Türkiye’yi yerle bir etti. Onarılması güç enkazlar bıraktı” şeklinde konuştu.