Hatay, Antakya, Defne, Samandağ, Arsuz Radyosu Dinle

Yılmaz: Cumhuriyet, yaşatılması ve yüceltilmesi gereken en önemli değerimizdir…

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin 98. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Yılmaz mesajında şu görüşlere yer verdi: “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’mızı ve Türkiye Cumhuriyetimizin 98. kuruluş yıl dönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğu içerisindeyiz. Milli Mücadele Döneminde çok zor şartlar ve imkânsızlar içerisinde yeniden ayağa kalkan milletimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde adeta küllerinden doğmuş, Kurtuluş Savaşı’ndan zaferle çıkmış ve bunun sonucunda 29 Ekim 1923 tarihinde “Cumhuriyet” idaresine kavuşmuştur.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hedef olarak ortaya koyduğu ‘Muasır Medeniyetler’ yolunda ülkemize çağ atlatan Cumhuriyet; kurulduğu günden bu yana demokrasi, insan hakları, eğitim, sağlık, bilim, ekonomi, ulaştırma olmak üzere tüm alanlarda önemli mesafeler kat etmemizi sağlayan, yaşatılması ve yüceltilmesi gereken en önemli değerimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’mızı ve Türkiye Cumhuriyetimizin 98. kuruluş yıl dönümünü kutluyor; başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere İstiklal Mücadelemizin tüm kahramanlarını, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, şükran ve saygıyla yad ediyorum.”