Hatay, Antakya, Defne, Samandağ, Arsuz Radyosu Dinle

Hassa’da Vatandaşa Tapu Verildi…

Hatay’ın Hassa Haydarlar Mahallesinde oturan vatandaşlara yıllar sonra tapu verildi.

Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman yaptığı konuşmada “2018 seçiminde söz verdiğimiz zeytin arazilerinin tapularını hak sahiplerine dağıtmaya devam ediyoruz. Geçtiğimiz yılda hak sahibi vatandaşlarımıza tapu dağıtmıştık. Hak sahibi vatandaşlarımıza tapularıyla buluşturmaya devam edeceğiz. Bölgemizde birçok mahallemizde zeytin ekilmesi ve orman vasfını yitirmiş alanlarda zeytin aşılaması hususunda çalışmalar yapıldı. Çok büyük alanlarda üretim için büyük aşamalar kaydedildi.

Daha çok çalışmaya ve üretmeye ihtiyacımız var. Türkiye’mizi büyütmeye ve çocuklarımıza daha iyi gelecek hazırlamak zorundayız. Zeytin alanlarımıza sahip çıkmalıyız“ ifadelerine yer verdi.

Haydarlar Mahallesinde tapularını almaya hak kazanan 23 çiftçiye ait tapu dağıtım törenine Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Hassa Kaymakamı Ahmet Korkmaz, Hassa Belediye Başkanı Mehmet Karataş, İlçe Başkanı Cafer Sarı ve vatandaşlar katıldı.

Milletvekili Yayman 23 vatandaşa tapu dağıtımın yanında 289 çiftçiye kullanım belgesi verildiğini dile getirdi. Konuşmanın ardından 23 vatandaşa tapularının dağıtımı yapıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir