Hatay, Antakya, Defne, Samandağ, Arsuz Radyosu Dinle

Desteğe Hazırız…

AK Parti İl Başkanı Adem Yeşildal, Defne’de bulunan Turunçlu Arıtma Tesisi önünden açıklamada bulunarak, halk sağlığını olumsuz etkileyen tesisin taşınması için her türlü desteğe hazır olduklarını belirtti.

Cumhur İttifakı’nın tesisin taşınması konusunda her türlü engelde kendisinin yanında olacağını belirten Yeşildal, tesisin Defnelileri zor durumda bıraktığını ifade ederek, en kısa zamanda taşınması gerektiğinin altını çizdi.AK Parti İl Başkanı Yeşildal’a, Belediye Başkanları, Büyükşehir Belediye Meclis üyeleri ve İl Teşkilatı da eşlik etti.Kara propaganda ve oyalama taktikleriyle vatandaşların oyalandığını ileri süren Yeşildal, HBB Başkanı Lütfü Savaş’a çağrıda bulundu.

Cumhur İttifakı’nın tesisin taşınması konusunda her türlü engelde kendisinin yanında olacağını belirten Yeşildal, tesisin Defnelileri zor durumda bıraktığını ifade ederek, en kısa zamanda taşınması gerektiğinin altını çizdi.

Başkan Yeşildal yaptığı açıklamada; “Şu anda il merkezimizdeki göz bebeğimiz Defne’nin orta yerinde olan ve yerleşim merkezlerinin ortasında kalan 1989 yılında yapılan Turunçlu Arıtma Tesisi, burada yaşayan kardeşlerimizin bu arıtma tesisinden neler çektiğini söylememe gerek yok.

Biz bunu kabul etmiyor ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanının daha önce verdiği arıtma tesisini 10-15 km uzağa taşıma sözünü yerine getirmeye davet ediyoruz. Biz AK Parti grubu olarak açıkça ifade ediyoruz. HBB Başkanı’nın %85 oy aldığı ilçeye yaptığı ihanetin içerisinde olmayacağız. DSİ taşıma projemize karşı çıkıyor diyor, yer tahsisinde zorluk çekiyoruz diyor. HBB Başkanı halkımızı aldatamayacak. Biz Cumhur İttifakı olarak teknik eleman sıkıntısı varsa biz yardımcı oluruz.

İnsan ve çevre sağlığını tehlikeye düşüren bir halde. Başta Hatay Büyükşehir Belediye Başkanının kamuoyuna verdiği sözler olmasına rağmen, defalarca taahhüt edilmesine rağmen, geçtiğimiz mecliste de konusu geçmesine rağmen, 2014-2019 arasında korsan bir oylama ile şu anda arıtma tesisinin olduğu yerde 8-10 kat daha büyük bir tesis yapmak için korsan bir oyla yapılmıştır.

Yer tahsisi konusunda sıkıntı varsa tahsis işlemlerinde bizat konuyla ilgili tüm engelleri ortadan kaldırmak için yanında olacağız. DSİ’den alınacak izinler konusunda da milletvekillerimizle belediye başkanlarımızla meclis üyelerimizle tüm engellerin aşılması konusunda açık desteği ilan ediyorum. Defne halkı bu ihaneti hak etmemektedir. Gelin Hatay’a yakışır bir şekilde parti rozetlerimizi de bir kenara bırakarak her türlü desteği vermeye hazırız.”