Hatay, Antakya, Defne, Samandağ, Arsuz Radyosu Dinle

Yılmaz: Antakya bizim sevdamız…

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz TRT Çukurova Radyo’sunda yayınlanan Akdeniz’den Toroslara adlı programa telefon bağlantısı ile canlı yayın konuğu oldu. Başkan Yılmaz programda Kurtuluş Caddesi’nde devam eden restorasyon çalışmaları hakkında bilgiler aktardı.

Başkan Yılmaz programda şu görüşlere yer verdi; “ Kurtuluş Caddesi, tarihteki ismi ile HEROD Caddesi, tarihin ilk ışıklandırılan caddesi olarak biliniyor. Bu anlamda biz, bir Antakyalı olmaktan, Antakya’da doğmaktan çok mutluyuz. Böyle önemli tarihi geçmişe sahip bir şehrin ferdi olmaktan gurur duyuyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın, Çevre ve Şehircilik Bakanımızın, Bölge Milletvekillerimizin ve İl Başkanımızın destekleri ile Kurtuluş Caddesi’ni tarihteki ihtişamına kavuşturmanın heyecanı içerisindeyiz. Şu anda ilk iki etabı tamamlayarak üçüncü etap çalışmalarına başladık. Kurtuluş Caddesi’nin tamamını bitirdikten sonra yaşayan bir kültür caddesi olarak düşünüyoruz. İnsanımıza, memleketimize böyle bir sunum yapmak istiyoruz. Antakya bizim sevdamız. Bu anlamda Kurtuluş Caddesi’ni Antakya’mıza yakışır bir şekilde kazandırma düşüncesi içerisindeyiz.”

Başkan Yılmaz şu anda devam eden çalışmaları da detaylandırdığı konuşmasının devamında; “ Habib-i Neccar Camii’den Affan Kahvesi’ne kadar şu anda karşılıklı olarak bitirmek üzereyiz. Sonrasında Savon Otel’e kadar yolun her iki tarafı karşılıklı olarak restore edilmeye devam edecek.” dedi.

Tamamlandığında caddenin tarihine uygun şekilde aydınlatılacağını belirten Başkan Yılmaz, yaşayan bir kültür sokağı olarak hizmete sunulacağını vurguladı.

Başkan Yılmaz konuşmalarının devamında restorasyon çalışmalarının 2022 yılının sonuna kadar tamamlanmasını planladıklarını belirtirken, dış cephe iyileştirme işlemleri hakkında detaylar aktardı.