Hatay, Antakya, Defne, Samandağ, Arsuz Radyosu Dinle

Yayladağı yeni alt yapısına ve arıtma tesisine kavuşuyor…

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU) ‘Yayladağı Atıksu Arıtma Tesisi ve Kanalizasyon Şebekesi İnşaatı’nda çalışmalara başlayarak yatırımlarında bir yenisine daha imza attı.

Genel Müdürlük, atık suları arıtarak yaşam alanlarından tahliye etmek, doğayı ve çevreyi korumak adına sözleşme bedeli 2 milyon 525 bin 371 avro olan ‘Yayladağı Atıksu Arıtma Tesisi ve Kanalizasyon Şebekesi İnşaatı’nda çalışmalarına başladı.

HATSU, hayata geçirdiği dev proje ile 35 bin metre atık su hattı ve günde bin 80 metreküp atık su arıtacak tesisi inşa edeceklerini açıklayarak, merkez mahalleler olan Çamaltı, Kurtuluş ve Tutlubahçe mahallelerinin atık su hattı ihtiyacının karşılanacağının altını çizdi.

Tüm canlıların ortak yaşam alanı doğanın korunması, sulama ve içme suyu kaynaklarının atık sulardan zarar görmesini önlemek adına çalışmaların büyük önem arz ettiğinin altını çizen HATSU, Hatay’a değer katacak modern altyapı ve tesis çalışmalarının devam edeceğine vurgu yaptı.