Vali Doğan Başkanlığında toplantı…

Hatay Valisi Rahmi Doğan başkanlığında, “Çocuk Teslim ve Araçları Güvenlik Önlemleri” ile ilgili bir toplantı gerçekleştirildi. Vali Doğan başkanlığında gerçekleşen toplantıya; Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Ataman, İl Jandarma Komutanı Emrullah Büyük, İl Emniyet Müdürü Ahmet Arıbaş, Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz ve ilgili kurum müdürleri katıldı. 2 Şubat 2022 Çarşamba günü saat 11.00’de, Abdurrahman Melek Toplantı Salonu’ndaki toplantıda, Adli Destek ve Mağdur Hizmetleri Müdürü Nesrin Barutçu Akdoğan, konuya ilişkin sunum yaparak katılımcıları bilgilendirdi.

Toplantıda, bu tür hizmetlerin, adli olaylarda çocukların psikolojisinin ve ruhsal gelişiminin olumsuz yönde etkilenmemesi açısından çok önemli bir hizmet olacağını vurgulayan Vali Doğan, “İlgili kurumlarımızca gerekli işlemlerin hızlı bir şekilde tamamlanarak, mekan ve araç tahsislerinin imkanlar çerçevesinde bir an önce sonuçlandırılması hususunda gerekli hassasiyet gösterilmelidir” dedi

Gerçekleşen toplantıda, 5. Yargı Paketi kapsamında yapılan mevzuat değişikliği ile 5395 sayılı Çocuk Koruma Kanunu’na eklenen 41. ve 42. maddeleri doğrultusunda, “Çocuk Teslimi ve Çocukla Kişisel İlişki Kurulması”na dair yeni uygulamada yapılacak olan iş ve işlemler ilgili olarak, kurum temsilcileri ile istişare edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir