Tam kapanma kararı alındı…

Milyonların gözü Kabine Toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yapacağı açıklamadaydı. Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası yeni koronavirüs önlemlerini açıkladı. Herkesin merak ettiği tam kapanma olacak mı sorusu yanıt bulmuş oldu.

Erdoğan, koronavirüs ile ilgili değerlendirmelerine, ‘Zaman zaman artan, zaman zaman azalan bir seyir izleyen koronavirüs sürecini en hayırlı şekilde yürütmeye çalışıyoruz. Sağlık hizmetleri konusunda bir sıkıntı yaşanmıyor.’ ifadeleri ile başladı.

Kabine toplantısında salgınla ilgili son gelişmelerin enine boyuna değerlendirildiğini aktaran Erdoğan, kararları açıkladı:

🔴 “29 Nisan 2021 Perşembe akşamı saat 19.00’dan başlayıp, 17 Mayıs 2021 Pazartesi sabah 05.00’e kadar sürecek şekilde tam kapanma ilan edildi.”

🔴”İçişleri Bakanlığı genelgesinde belirtilen istisna tutulan kuruluşlar hariç, tüm iş yerleri faaliyetlerine ara verecektir.”

🔴”Konaklama tesislerindeki rezervasyonlar, sokağa çıkma ve şehirlerarası seyahat kısıtlamaları için istisna teşkil etmeyecektir.”

🔴”Şehirler arası seyahatlerin tamamı izne tabi olacak ve şehirler arası toplu taşıma araçları yüzde 50 kapasiteyle çalışabilecek”

🔴”Anaokulu, kreş, 8’inci ve 12’nci sınıflar dahil, tüm kurumlarda yüz yüze eğitime ara verilecek, tüm sınavlar ertelenecektir.”

🔴”Sürecin hedeflediğimiz sonuçları verebilmesi için kurallar en sıkı şekilde uygulanacak, tedbirlerin istismarına izin verilmeyecektir.”

🔴”Zincir marketler pazar günleri kapalı olacak, diğer günlerde belirlenen saatlerde hizmet vermeyi sürdürecektir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir