Hatay, Antakya, Defne, Samandağ, Arsuz Radyosu Dinle

Son bir yılda akaryakıtta vergi yüzde 208 arttı…

 CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, TBMM’de yaptığı konuşmada pek çok ülkenin vatandaşını enflasyona ezdirmemek için vergi indirimlerine gittiğini ancak AKP iktidarının ise son 1 yılda akaryakıttaki vergiyi %208 artırdığını söyledi.
Akaryakıt vergisindeki artışlarla iktidarın boşalttığı kasayı doldurma gayretinde olduğunu

Güzelmansur şu şekilde konuştu;


Polonya KDV’yi sıfırladı; Almanya, Fransa akaryakıtta indirimler yaptı; Macaristan kendi vatandaşına akaryakıtı yüzde 40 indirimli satıyor. Peki, bizim hükûmet ne yapıyor? Son bir yılda akaryakıtta vergiyi yüzde 208 arttırdı. ‘Oh, oh, akaryakıttan kasa doluyor’ diye oynuyor, bu hükûmette vicdan da adalet de feraset de sıfırlanmış durumda. Kamu kaynaklarını bir avuç yandaşa akıtıp boşalan kasayı zaten çaresizlik içindeki halka vergi üstüne vergi bindirerek doldurmaya çalışanda vicdan yok demektir. İşte bu vicdansızlık sizin sonunuzu getirecektir.

“Enflasyonu tetikleyen en önemli kalemlerden biri akaryakıt. Bunu bilen aklı başında hükûmetler vatandaşını enflasyona ezdirmemek için önlemler alıyorlar ama bizde akaryakıta zam yağmurları devam ediyor. Hollanda akaryakıtta vergileri yüzde 21 indirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir