Hatay, Antakya, Defne, Samandağ, Arsuz Radyosu Dinle

Parlar, emirle işleyen yargı tanımı yaptı…

CHP Hatay İl Başkanı Hasan Ramiz Parlar, Gezi Parkı ile Çarşı Grubu davası duruşmaları yorumunda, “Emirle işleyen yargı” tanımı yaptı.

Birleştirilen Gezi Parkı ile Çarşı Grubu davası duruşması sonrası, dört yılı aşkın süredir tutuklu bulunan, davanın sanıklarından Osman Kavala hakkında “tutukluluğa devam” kararı verilmesini değerlendiren Parlar, şunları söyledi:

“Türkiye’de adalete ve yargıya olan güven, tek adam rejiminde ayaklar altına alındı. Merkel’in bir sözüyle, ajan-terörist dediği Gazeteci Deniz Yücel saatler içinde serbest bırakılabiliyor ya da Trump’ın bir kulak çekmesiyle Rahip Brunson aynı gün salıveriliyor.

‘Dış güçler, dış güçler’ diye bağıran Erdoğan, dışarıdan gelen tüm talimatları, tüm emirleri, tek tek yerine getiriyor. İçeride de aynı emir-komutayı, kendisi, sözde hakim ve savcılara uyguluyor. Bu sözde hakim ve savcılar da bu talimatlara tıpış tıpış boyun eğiyor.

Böyle bir ortamda, elbette adil yargılamadan söz edemeyiz. Emirle işleyen bir yargıdan, mantıklı ve makul karar beklemek delilik olur.”