Hatay, Antakya, Defne, Samandağ, Arsuz Radyosu Dinle

Mülteciler Expo’da…

EXPO 2021 Hatay, 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü kapsamında Suriyeli sığınmacıları ağırladı.Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği Hatay Ofisi ve Hatay Büyükşehir Belediyesinin birlikte düzenlediği etkinliğe kadın ve çocuklardan oluşan 45 kişi katıldı.

Dünya çapında şiddet, savaş veya zulüm nedeniyle evlerini terk etmek zorunda kalan milyonlarca insanın cesaretini, gücünü ve katkılarını onurlandırmak için önemli bir gün olduğu belirtilen etkinlikte misafirperver ev sahibi toplulukların yardımıyla insanların hayatlarını yeniden inşa edebilecekleri ve hatta gelişebilecekleri dile getirildi.

Hayata Destek Derneği Hatay Ofisinin desteği ile organize edilen etkinlik kapsında gerçekleşen konferansta Türkiye’nin en çok sığınmacı barındıran ülke olduğuna dikkat çekildi.

Sığınmacıların sosyal uyumlarını artırmayı ve mültecilere yönelik önyargıları kırmayı hedefleyen etkinlik kapsamında Antakya EXPO alanını gezen sığınmacılar keyifli vakit geçirdi.Gastronomi Köyü’nde yemek yiyerek başlayan gezi,çocuk oyun alanında devam etti.