Hatay, Antakya, Defne, Samandağ, Arsuz Radyosu Dinle

Hatay’dan Filipinlere Transfer Atağı…

FİLİPİNLER’İN SÜPER LİGİ PFL’YE HATAY’DAN BÜYÜK TRANSFER

Atakaş Hatayspor futbol dünyasına kazandırdığı genç yetenekler ile adından söz ettirmeye devam ediyor.Hatayspor altyapısında teknik direktörlük yapan Mehmet Kakil ve yardımcısı Levent Öztürk ile yine altyapıda top koşturan futbolcular; Nazım Özcan, Arda Çınkır ve Mert Altınöz, Hataylı iş insanı Uğur Taşçı’nın sahip olduğu futbol kulübü Cebu FC’ye transfer oldu.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı ve Atakaş Hatayspor Onursal Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın müjdelediği transferde, teknik hocaların ve futbolcuların görev alacağı takım, Filipinler’in süper ligi PFL’de yer alıyor.

SAVAŞ: HATAY FUTBOLU FİLİPİNLERE KADAR UZANIYOR

Başkan Savaş, transferin genç futbolcuların tecrübe kazanmaları için büyük bir fırsat olduğunu belirtti. Savaş, ‘Değerli sporseverler bugün Hatay adına ve futbol adına çok önemli bir gün. Filipinler’in Cebu FC takımına hem hoca, hem yardımcı hoca , hem de 3 tane sporcu gönderiyoruz. Hataylı iş insanı Uğur Taşçı,takımın sahibi Hocalarımız ilk etapta Eylül ayına kadar bu takımı çalıştıracaklar. Hataylı gençlerimizi göndermenin gururunu yaşıyoruz. Hatay futbolu, Türk futbolu Filipinlere kadar uzanıyor. Orada her iki hocamıza ve gençlerimize başarılar diliyorum’ diye konuştu.

Atakaş Hatayspor Yöneticisi Aydın Toksöz ve altyapı sorumlusu Mithat Baklacı, HBB Başkanı Savaş’a katkılarından dolayı teşekkür ederek transfer olan teknik ekip ve futbolcularına başarılar dilediler.