Hatay, Antakya, Defne, Samandağ, Arsuz Radyosu Dinle

Hasiad Başkanı; umuyoruz ki bu haberler doğru değildir…

Hatay Sanayici İş insanları Derneği (HASİAD) Başkanı Murat Hayzaran, Dörtyol ve Erzin ilçelerinin Osmaniye iline bağlanacağı yönünde iddialara yetkililerin açıklama yapmasını istedi.

HASİAD Başkanı; Hatay ile ilgili sınır düzenlemeleri yapılacağı ve bu düzenlemeler kapsamında Dörtyol ile Erzin ilçelerinin büyükşehir yapılmasına çalışılan Osmaniye iline bağlanacağı yönünde kamuoyunda haberlerin dolaşmakta olduğunu belirterek, “Umuyoruz bu haberler ve iddialar doğru değildir” dedi.

Böyle bir durumun Hatay ilimiz için gerek ekonomik gerekse siyasi açıdan telafisi imkansız büyük kayıplar vereceğine dikkat çeken Murat Hayzaran; “Dörtyol İlçemiz; Demir-Çelik fabrikası, Petrol boru hattı ve Gaz dolum tesisleri ile Özel Sektöre ait çok sayıda haddehaneler, un fabrikası, meyve suyu ve meyve paketleme tesisleri ile tarım işletmeleri, narenciye bahçeleri, denizi, yaylaları ile aynı şekilde Erzin İlçemiz de keza naranciye bahçeleri, içmeleri, plajı, yaylaları ile Hatay İlimize ekonomik katkı sağladığı gibi ayrı bir özellik ve güzellik de katmaktadır.

Hatay tüm ilçeleri ile bir bütün olup böyle bir durum siyaseten de sakıncalı olacaktır kanaatindeyiz. Konu ile ilgili böyle bir durumun söz konusu olmadığına ilişkin yetkililerden bir açıklama bekliyoruz.”