Hatay, Antakya, Defne, Samandağ, Arsuz Radyosu Dinle

Güzelmansur’dan Çağrı…

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, 30 Aralık 2020’de denizde kaybolan Ali Nail Gündoğan’ı arama çalışmalarının yeniden başlatılması ve somut bir netice alınıncaya kadar devam ettirilmesi için TBMM’de yetkililere çağrıda bulundu.

CHP’li Güzelmansur şöyle konuştu;

“23 yaşında pırıl pırıl bir gencimiz olan Ali Nail Gündoğan 30 Aralık 2020’de Samandağ’ın Çevlik bölgesinden botuyla denize açıldı. Beş yüz kırk altı gündür bu gencimiz kayıp. Arama çalışmaları bir netice alınmayınca sonlandırıldı. Ailesi, Ali Nail’in yaşadığına inanıyor, kendi imkânlarıyla arama çalışmalarını sürdürüyor, devletin de tüm olanaklarıyla bu çalışmalara destek vermesi gerekir.

Ali Nail, Gündoğan ailesinin olduğu kadar, bu devletin de bir çocuğudur. Bu nedenle, bir, arama çalışmalarının yeniden başlatılması ve herhangi bir somut netice alınıncaya kadar devam ettirilmesi; iki, devletimizin acılı aileye maddi yardımda bulunması; üç, Ali Nail’in Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifine olan borcunun kapatılması konusunda yetkilileri harekete geçmeye davet ediyorum.”