Hatay, Antakya, Defne, Samandağ, Arsuz Radyosu Dinle

Eryılmaz: Engellerimizi hissettirmeyecek engelsiz bir yaşam dileğiyle…

Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz 3 Aralık Dünya Engelliler günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Herkesin bir engelli adayı olduğunu hatırlatan Başkan Eryılmaz mesajında; “ Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına dikkat çekmek ve topluma kazandırmak amacıyla Birleşmiş Milletler tarafından Dünya Engelliler Günü olarak kabul edilen 3 Aralık günü, Engelli bireylerin hakları ve yaşam standartlarının artırılması açısından çok önemli bir gündür.

Ulaşımdan eğitime, çalışma hayatından sağlık hizmetlerine varıncaya kadar her alanda engellilerimize insanca bir hayat sunmak, insani ve hukuki mükellefiyettir. Samandağ Belediyesi olarak bizler de engelli vatandaşlarımızın ve ailelerinin devamlı yanlarında olarak her anlamda destekçileri olacağız. Hepimizin birer engelli adayı olduğu hiçbir zaman unutulmamalıdır.

Engellilik, sadece engelli vatandaşlarımızın ve ailelerinin maruz kaldığı bir sağlık sorunu olmaktan ziyade sosyal boyutlarıyla hepimizi yakından ilgilendiren, olumsuz etkilerini asgariye indirmek için herkesin katkı ve ortak çabasına ihtiyaç duyan toplumsal bir olgudur.

Toplumumuzda engellilik kavramına olan duyarlılığın yükseltilerek Engellerimizi hissettirmeyecek engelsiz bir yaşam dileği ile tüm engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir yaşam diliyorum.” ifadelerine yer verdi.