Hatay, Antakya, Defne, Samandağ, Arsuz Radyosu Dinle

Başkan Parlar’dan Kırıkhan Çiftçisine Destek…

“İKTİDARIN GİDİŞİ YAKLAŞTIKÇA ZULMÜ DE ARTIYOR”

CHP Hatay İl Başkanı Hasan Ramiz Parlar, elektriği kesilen Kırıkhanlı vatandaşlarla ilgili açıklamada bulundu.

Hatay Kırıkhan’a bağlı Kazkeli köyünde çiftçinin ekinlerini sulamakta kullandıkları elektrikleri kesildi. Köylü ve jandarma karşı karşıya geldi. Yaşanan olay üzerine bölgedeki bir çiftçi, “Bu hükümete, bu devlete, bu sisteme yazıklar olsun. Neredesin Tayyip Erdoğan? Bu mu insanlığınız?” diyerek isyan etti. CHP Hatay İl Başkanı Hasan Ramiz Parlar da köylünün kesilen elektriği ve karşılaştıkları muameleyle ilgili şu açıklamayı yaptı:

“YAŞANAN ÇİLEYİ GÖREN VE DUYAN BİR İKTİDAR YOK”

“AKP iktidarı geldiğimiz noktada memleketin bereketli topraklarında tarımı yok etmeyi başardı. İktidar geri kalan alanlarda ise bu işle uğraşan köylülere kan kusturmaya ant içmiş olacak ki gözünü köylülerin sulamada kullandığı topraklara çevirmiş durumda. Bunu da peşkeş çektiği şirketler marifetiyle yapmaya çalışıyor. Bugüne kadar çiftçiye göstermelik biçimde sözde destek veren iktidar, pandemi sürecinde de köylüyü mağdur ettiği yetmezmiş gibi hala köstek olmaya devam ediyor. Olayın yaşandığı yerde vatandaş bağırıyor “Halk aç”, “Neredesin Erdoğan” diyor. Ama ne bu sesi duyan ne de çekilen çileyi gören bir iktidar var.”

“TÜM BU KABUS SONA ERECEK” “84 milyon perişan halde. İktidar yüzünden acı çekmeyen, çile çekmeyen toplumsal grup kalmadı. Çiftçimiz de bundan nasibini alıyor. İktidarın gidişi yaklaştıkça zulmü de artıyor.Ama az kaldı.Tüm bu kabus sona erecek.Yapılacak ilk seçim de çiftçi de hesabı sandıkta soracak