Başkan Eryılmaz’ın 23 Nisan Mesajı…

Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 102. yılı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Eryılmaz mesajında; “23 Nisan 1920 Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı tarihi bir dönüm noktasıdır. Bu önemli tarihte Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu anlamlı günü bütün dünya çocuklarına armağan etmiştir. Dünyada çocuklara armağan edilen ilk ve tek çocuk bayramı olması sebebiyle de dünya barışını ve sevgi bağını güçlendirmiştir.

 Bu duygu ve düşüncelerle bize bu ülkeyi armağan eden ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni açarak, milletin iradesini her şeyin üstünde tutan, ”Ulusal Bağımsızlık” için gözünü kırpmadan canını ortaya koyan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bütün gazilerimizi ve şehitlerimizi rahmet, şükran ve minnetle anıyorum. Geleceğimizin teminatı olan ve Cumhuriyetimizin daimi savunucuları çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramını kutluyor, bu anlamlı günün tüm dünyaya barış ve huzur getirmesini temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir