Hatay, Antakya, Defne, Samandağ, Arsuz Radyosu Dinle

Baro Başkanına CHP’den destek…

Günler süren Ankara yürüyüşü, kente girerken polis engellemesi, yaşanılan kargaşa, gece boyunca yağmur altında bekleyiş ve Hatay’a dönüş sonrası ilk mesajı:

Evde olmak çok güzelmiş

Hatay Barosu Başkanı Av. Ekrem Dönmez, 50’nin üzerinde Baro Başkanı ile birlikte geçtiğimiz hafta sonunda başlattığı Ankara’ya yürüyüş tepki eylemi ve yaşanılanların 7 gün sonrasında, memleketine döndü.

Antakya’da, Adliye önünden yürüyüşe geçen ve Ankara’ya hafta başında ulaşan, ancak polis barikatı ile karşılaşan diğer Baro Başkanları gibi başkente giremeyen Hatay Barosu Başkanı Av. Ekrem Dönmez; polisin engellemesi, yaşanılan kargaşa ve geceyi sokakta geçirmek zorunda kalmaları, ertesi sabah güne Ankara Simidi yiyerek başlama, yine polisiye tartışmalar, kavga ve nihayetinde kente giriş izin sonrası Anıtkabir’in ziyareti ve programlanan eylemin amacına varması, ses getirmesi sonrasında yeniden evinde.

Tek başına çıktığı Ankara yürüyüşünden 7 gün sonra evine dönebilen, eşi ve çocuklarına kavuşan Baro Başkanı Av. Ekrem Dönmez’in ağzından çıkan ilk mesajı şu oldu:“Evde olmak çok güzelmiş.

CHP’li vekillerden Dönmez’e ziyaret


Hatay Barosu Başkanı Av. Ekrem Dönmez’in, önceki gün 24 saatlik Ankara il sınırındaki zorlama ve bekletilmenin ardından, kente giriş izni sonrası kaldığı yerde sürpriz “geçmiş olsun” ziyaretçileri vardı
CHP’nin Hatay Milletvekilleri; Mehmet Güzelmansur, Suzan Şahin, İsmet Tokdemir ve Mehmet Güzelmansur, Salı günü, Ekrem Dönmez’i kaldığı yerde ziyaret ettiler.


Dönmez, ziyaretle ilgili şu değerlendirmede bulundu:
“Hatay Milletvekillerimiz Mehmet Güzelmansur, Suzan Şahin, İsmet Tokdemir ile Sayın Bartın Milletvekili Aysun Bankoğlu, Barolara kurulan barikat için tüm Barolara geçmiş olsun dileğinde bulunmak üzere, henüz Ankara’da iken arayarak, bulunduğum yerde ziyaret ettiler. Süreç konusunda görüş alışverişi yaptık. ‘Baroların yanındayız’ dediler, Hatay Barosu’na mensup tüm meslektaşlarımıza selâmlarını ilettiler. Kendilerine, dayanışma duyguları için baromuz adına teşekkür ediyorum. Savunma direniyor.”


CHP Baroları yalnız bırakmadı…

Baro Başkanı Dönmez’i ziyaret eden Milletvekilleri adına, Mehmet Güzelmansur, kısa değerlendirmesinde, “Özgür savunma, bağımsız yargı için, ‘Baroları işlevsiz bırakmayı amaçlayan değişikliğe karşı’, Ankara’da, diğer illerden gelen Baro Başkanlarımızla direniyor, Baro Başkanlarımızı destekliyoruz. An itibariyle, barikatlar kalktı, Baro Başkanlarımız Anıtkabir’e gidiyor.”


Milletvekili Güzelmansur, ziyaret öncesi başka bir mesajında da şöyle dedi:
“Kalbimiz Ankara’da. Kent girişinde aç susuz, yağmurda bırakılıp tartaklanan 58 Baro Başkanımız, bütün engellere rağmen onurlarıyla direnmeye devam ediyorlar. Biz de onlara, Hatay’ın onurlu ve adil insanlarının selamını ve dayanışma duygularını yolluyoruz.”