Son Dakika
22 Ocak 2018 Pazartesi

Zirem valiyi ziyaret etti…

20 Ekim 2009 Salı, 09:53
Zirem valiyi ziyaret etti…

özel ZıREM özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi yöneticileri Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz’i makamında ziyaret etti. Vali Lekesiz’i ziyarete ZıREM Başkanı Cemile Bitargil, Başkan Yardımcısı Emine Seçkin, Sayman Mişat Kalaycıoğlu, ZıREm Yönetim Kurulu üyesi Tülin Erduran katıldı.  
Bitargil: Kar amacı gütmeyen tek derneğizZiyarette dernekleri hakkında bilgi veren ZıREM Başkanı Cemile Bitargil, Derneklerinin 1987 yılında kurulduğunu belirterek, “200’e yakın zihin engelli öğrencimiz var. Ayrıca Yaşam köyde öğrencilerimiz tarımla uğraşıyorlar, Zeytin topluyorlar galoş atölyemizde var. öğrencilerimize beceri kazandırmak için çalışıyoruz. özel eğitim hocalarımız var, rehabilitasyon merkezimiz var. Antakya’da 25’e yakın, Hatay’da 50’ye yakın dernek var. Kar amacı gütmeye tek derneğiz. Her yıl Dünya engellire gününde etkinlikler yapıyoruz. Zirem gözde bir kurum” dedi.
Kalaycıoğlu: Engelliden para kazanma sektörü oluşmuşZıREM Saymanı Mişat Kalaycıoğlu da yaptığı konuşmada, engellileri para kazandırma sektörü olarak görenlerin olduğunu ifade ederek, “Sektör kötü noktaya gelmiş. şöförü, öğretmeni simsar olmuş.Engelliden para kazanma sektörü oluşmuş.Art niyetli, kötü niyetli insanlar var.Bu durumlar bizleri üzüyor” dedi.
Vali Lekesiz: bu işler topluma mal edilmeliM. Celalettin Lekesiz’de yaptığı konuşmada, engellilerle ilgili toplumda bir farkındalık oluşturmak gerektiğini vurgulayarak, “Toplumun duyarlılığını arttırmak gerekir. Bu işler topluma mal edilmeli.Tüm kurumların katılımıyla engelliler gününde etkinlik düzenlemeliyiz. Sizlerin bu duyarlılığı arttırmak ve çocukların hayata tutunmalarını sağlamak için gerekli aktiviteleri yapmanız çok güzel.Zaten devletimizde destek veriyor ailelere. Ancak bu çocuklara bir ticari emtia olarak bakılmamalı. Böyle bir olay gayri insanidir.Bu yardımlar kötüye kullanılmamalı” şeklinde konuştu.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz