Son Dakika
22 Ocak 2018 Pazartesi

Zeytineli; “Milletçe şaşakaldık”…

05 Kasım 2009 Perşembe, 14:54
Zeytineli; “Milletçe şaşakaldık”…

Büyük Birlik Partisi adına Basın açıklaması yapan Hatal il Başkanı Nevin Zeytineli;“PKK’lı bir gurup çapulcu elini kolunu sallayarak, pişman olduğunu bile söyleme zahmetine girmeden, aksine zafer naraları atarak dağdan inmiş, şehrin ortasında bebek katilinin ve PKK’nın propagandasını yapmıştır. Ne acıdır ki bütün bunlar, Türk Milletinin vicdanı ve hukuk hiçe sayılarak Devlet-Hükümet eliyle yapılmıştır.
   Bütün Türk Milleti gibi bende bu olup bitenler karşısında şok geçirmiş vaziyetteyim. Bu nedenle bu konuda basın açıklaması yapmaya bir müddet dilim varmadı. Milletçe şaşakaldık, afalladık.. Allah’tan korkmadınız, şehit ailelerinden, gazilerden utanmadınız mı?!     Bir ırka, bir dine, hele hele eli kanlı bir terör örgütüne dayalı açılım asla kabul edilemez. Açılımlar evrensel değerler üzerine olmalıdır. Açılım, insan hak ve özgürlükleri adına olmalı.  Açılım, demokrasi adına olmalı. Açılım, adalet ve eşitlik adına olmalı. Açılım, din ve vicdan hürriyeti adına olmalı.
   Amerika’nın Ortadoğu’ daki piyonlarına açılım yapacağınıza, başörtülülere üniversite kapılarının açılımını yapsanıza.
    Bu kahredici uygulama Türk Milletinin vicdanını, aziz şehitlerimizin ruhlarını sızlatmıştır. Din ve vicdan hürriyeti, demokrasi, sivil anayasa konularında sonuna kadar desteklediğimiz Hükümeti bu pervasız tutumundan dolayı Büyük Birlik Partisi olarak şiddetle kınıyoruz.” Dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz