Son Dakika
17 Temmuz 2018 Salı

Zanlı Hatay’da mı?..

23 Şubat 2013 Cumartesi, 14:51
Zanlı Hatay’da mı?..

Gezmek üzere geldiği ıstanbul’da kaybolduktan yaklaşık bir hafta sonra cesedi bulunan ABD’li Sarai Sierra’nın katil zanlıları arasında yer alan Ziya T.’nin 8 şubat günü otobüs bileti alarak Karabük’ten Hatay’a geldiği ve buradan da Suriye’ye geçeceği yönündeki bilgiler üzerine Hatay’da özel ekip kuruldu. ıstanbul ve Hatay polisinin ortak bir çalışma başlatarak katil zanlısının Hatay’da olabileceği şüphesiyle üst üste operasyonlar düzenlediği iddia edildi.
 
Cankurtaran sahilinde cesedi bulunan Sarai Sierra cinayetiyle ilgili yapılan soruşturmada polisin bir numaralı zanlı olarak aradığı Ziya T.’yi yakalamak için Hatay’da operasyonlar yapıldığı ve ıstanbul’dan Hatay’a gelen özel bir ekibin de katıldığı operasyonlarda polis Ziya T.’yi Suriye’ye kaçmaya çalışacağı ihtimalinin değerlendirildiği öğrenildi. 
 
HATAY’A GıDıYORUM
 
Sarai Sierra cinayetiyle ilgili yapılan soruşturmada operasyonlar, şüpheli Ziya T.’nin ailesine gideceğini söylediği ilimiz Hatay’da yoğunlaştırıldı. ıstanbul Emniyet Müdürlüğüne bağlı özel bir ekibin gerçekleştirdiği Hatay Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerin de destek verdiği operasyonlar tam hız sürüyor. Ziya T.’nin resimleri bölgede görevli polislere dağıtıldı. şüphelinin Suriye’ye kaçma hazırlığında olduğunu tespit edildiği, bu nedenle kaçışı engellemek için operasyonlara hız verildiği öğrenildi. Ziya T.’yi yakalamak için bölgede yaklaşık 100 polisin görev yaptığı öğrenildi. öte yandan Ziya T.’nin resimleri tüm sınır kapılarına dağıtıldı. Sınır kapılarına yazılan yazıda Ziya T ’.nin başka bir kimlikle yurt dışına çıkmaya çalışılabileceği bu nedenle dikkatli olunması konusunda uyarı bulunuyor.
Hatay Emniyet Müdürlüğünün ise şu ana kadar konuya ilişkin resmi bir açıklaması bulunmuyor.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz