Son Dakika
23 Eylül 2018 Pazar

Zam Yok ındirim Var…

08 Ekim 2011 Cumartesi, 14:42
Zam Yok ındirim Var…

Belediye Başkanı Savaş: ”Su bedeline 3 yıldır zam yapmıyoruz” Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, su bedeline 3 yıldır zam yapılmadığını söyledi. Antakya Belediye Meclisi, ekim ayı olağan toplantısını belediye meclis salonunda gerçekleştirdi. Savaş, toplantıda taptığı konuşmada, meclis toplantısının ilk gündem maddesinde bulunan ”Antakya Belediyesi’nin mali gelir tarifesi”nde yer alan gelir kalemlerinden olan su bedelinin 3 yıldır zam görmediğini, aksine indirim dahi yapıldığını kaydetti.
 
 
 
Suyun binalara ulaştırılmasında enerji kullanım olmaması halinde, ton başına alınan 1 lira 55 kuruş ücretin daha da düşebileceğini belirten Savaş, diğer illere kıyaslandığında bu rakamın çok düşük kaldığını ifade etti.
 
 
Savaş, çekmece Beldesi Altınçay deresi mevkisine yapılması planlanan spor kompleksinin yeşil alanlara zarar vereceği itirazına yönelik, kentte aktif olarak sporla ilgilenen sporcuların antrenman alanı bulamadığını, yapılacak tesisle bu sporcuların kışın dahi çalışmalarına imkan sunacaklarını söyledi.
 
 
Yapılacak komplekste basketbol, voleybol, hentbol, tenis, masa tenisi salonları, kapalı yüzme havuzu gibi bir çok alanın bulunacağını belirten Savaş, alanın halka açık olacağını, önemli bir ihtiyacı karşılayacağını ve kışın, sporcuların artık yakın illere antrenman amacıyla gitmesine gerek bırakmayacağını kaydetti.
 
 
Savaş, belediyenin bazı gelir kalemlerinin işlemediği itirazına da, belediyenin günlük gelirinin 70 bin TL’den 119 bin TL’ye çıktığını, 2009 yılında yıllık gelirin 57 milyon TL’den bu yıl 82 milyon TL’ye yükseldiğini söyledi.
 
 
Toplantıda görüşülen, 2012 yılı mali gelir tarifesi ile ilgili Plan Bütçe Komisyon raporu, imar tadilatlarına yapılan itirazlar, imar tadil teklifleri ve imar komisyon raporu oy birliğiyle kabul edildi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz