Son Dakika
22 Temmuz 2018 Pazar

Zahter Tiyatrosundan Lekesize Ziyaret

28 Haziran 2012 Perşembe, 12:19
Zahter Tiyatrosundan Lekesize Ziyaret

Vali Lekesiz, “ılin kültür ve sanat hayatına renk katıyorsunuz, devamlılığınız ve ayakta durmanız lazım. Bu anlamda biz de Valilik olarak sizlere ne yönde destek olunabileceği konusunda gerekli araştırmayı yaparız.”
 
 
 
Haber Merkezi
 
 
 
Günlük yaşamdan kesitleri komedi tarzında sahneye taşıyan, oyuna seyirciyi de dahil ederek oldukça eğlenceli anlar yaşatan, başarılı oyunculukları ile ilimizin guru olan Zahter şehir Tiyatrosu’nun oyuncuları, Vali M. Celalettin Lekesiz’i makamında ziyaret etti.
 
 
 
“Amacımız Amatör Tiyatroyu Yaşatmak”
 
 
 
Ziyarette oyuncu arkadaşları adına konuşan tiyatronun kurucularından oyuncu ve metin yazarı Mesut Kurt, amaçlarının amatör tiyatroyu yaşatmak olduğunu söyledi.
 
 
 
25 yıldır tiyatronun içinde olduğunu kaydeden 37 yaşındaki sanatçı, tüm maddi imkânsızlıklara rağmen ekibi ayakta tutan gücün ‘tiyatro sevgisi’ olduğunu kaydetti.
 
 
 
“Zor Bir ış Yapıyorsunuz”
 
 
 
Tiyatro grubunun ilimizde sahneye koyduğu oyunu büyük beğeni ile izlediğini ifade eden Valimiz Sayın Lekesiz ise, oyuncuları başarılarından dolayı kutladı.
 
 
 
ılimizin kültür-sanat hayatına yaptığı katkılardan dolayı tiyatro ekibine teşekkür eden Vali Lekesiz, “Zor bir iş yapıyorsunuz. çünkü insanların temel ihtiyaç listesine bakıldığında kültür-sanat faaliyetleri ne yazık ki biraz daha gerilerde kalıyor. Ancak sizlerde bu başarı, insanlarımızda da sanat sevgisi olduğu sürece tiyatronun daima yaşayacağına inanıyorum.” dedi.
 
 
 
“Ayakta Kalmalısınız”
 
 
 
Tiyatro grubuna dernek kurmaları önerisinde de bulunan Vali Lekesiz, “Dernek kurmanız, yaptığınız kültür-sanat faaliyetlerinin yaşar hale gelmesi, kalitenin artması, sahne dekorunun zenginleşmesi ve bununla beraber seyirci sayısının artmasını sağlayacaktır. ılin kültür ve sanat hayatına renk katıyorsunuz, devamlılığınız ve ayakta durmanız lazım. Bu anlamda biz de Valilik olarak sizlere ne yönde destek olunabileceği konusunda gerekli araştırmayı yaparız. ılimizin kültür-sanat hayatına verdiğiniz hizmetlerden dolayı hepinize teşekkür ederim.’diye konuştu.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz