Zafer Bayramımız kutlu olsun…

29 Ağustos 2016 Pazartesi, 19:25

96.2 Asya Radyo ve Asya Gazetesi olarak 30 Ağustos Zafer Bayramı’ nı kutlarız… Zaferin 94. yılı tüm Türkiye’ye hayırlı olsun…

Tamer Kerimoğlu

Asya Medya Grup Başkanı

++++++++++++++++++++++++++

Hatay Valisi Sayın Ercan Topaca,  30 Ağustos Zafer Bayramı  dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Vali Topaca, mesajında şu ifadelere yer verdi:
30 Ağustos 1922 tarihi, Türk ulusunun kendisini esir etmek isteyen yayılmacı güçlere karşı kadınıyla, çocuğuyla, ordusuyla topyekûn verdiği bir savaş ile ulusal benliğini kurtardığı ve bağımsızlığa olan tutkusunu destanlaştırdığı bir gün olarak tarihteki yerini almıştır.
 26 Ağustos’ta başlayan ve 30 Ağustos 1922’de eşsiz bir zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Savaşı ile vatan topraklarımız kurtarılmış, Türk milletinin tarihinden bu yana devam eden hürriyet ve bağımsızlık içinde yaşama onuru tüm dünyaya açıkça ilan edilmiştir.
Bu zafer; vatanımızı parçalamaya çalışan güçlere karşı milletimizin ebedi bekasının en önemli göstergesidir. Bu zafer, yoksulluğa, haksızlığa ve tüm olumsuz şartlara rağmen işgale baş eğmeyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğindeki milletimizin zaferidir.
Asırlarca devam eden şanlı bir mücadele sonucunda kazanılan vatan toprakları üzerinde, bağımsız ve onurlu bir şekilde var olabilmek için gösterilen üstün çaba, bugün de milletimizin ruhunda en canlı haliyle yaşayan manevi bir güçtür. Bu güç, son olarak 15 Temmuz’da yaşanan hain girişime karşı bir kez daha harekete geçmiş ve bütün dünyaya milli birlik ve kardeşlik şeklinde gösterilmiştir.
Bu duygu ve düşüncelerle, liderine inanmış bir milletin el birliği ile ebedileştirdikleri tarihi bir destan olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 94. yıl dönümünü kutluyor,  başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, kahraman gazilerimizi saygıyla anıyorum.

++++++++++++++++++++++++++

Hatay’ın aydınlık yarınlara emin adımlarla yürümesinde öncü rol oynayan ve şehre kazandırdığı yeniliklerle kenti Türkiye’nin yıldızı konumuna getiren Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Yayımladığı mesajında Cumhuriyetin kazanımlarının kalıcı ve yol gösterici değerler olduğunu belirten Başkan Savaş, Türkiye’nin geleceğine dair beslediği umutlarını yineledi.

SARILIP, KORUMAMIZ GEREKEN EN ÖNEMLİ DEĞER CUMHURİYET VE ONUN KAZANIMLARIDIR

Dünya tarihi Türk milletinin zaferleriyle doludur. Bu zaferlerden biri de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün üstün savaş planı, Türk ulusunun inancıyla birleşerek büyük bir zafere dönüşen Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Savaşı’dır. 30 Ağustos Zaferi Türk milletinin hedeflerine ulaşma konusundaki azim ve kararlılığını, şartlar ne kadar güç olursa olsun zorlukların üstesinden gelme kabiliyetinin en güzel örneklerinden biridir.

 

30 Ağustos Zaferi askeri bir başarı olmasının yanı sıra, sosyal, ekonomik ve kültürel alanda dünyaya örnek bir model ülke olan Türkiye Cumhuriyeti’nin de temellerinin yükseldiği bir tarihtir. Geçmişte kazandığımız zaferler, bizi biz yapan değerlerin ve duyguların ürünü olduğu gibi, milletimizin üstün kabiliyetini yeniden hissetmemize de bir araçtır. Bu büyük zaferden duyduğumuz gurur ve onur, geleceğe yürürken bize güç verecektir.

26 Ağustos’ta başlayıp 30 Ağustos günü zaferle sonuçlanan kahramanlık destanının üzerinden geçen 94 yıl, ayrıca bize çok şey öğretti. Bugün ülke olarak içinde bulunduğumuz durum, geldiğimiz son süreç, sarılıp korumamız gereken en önemli değerin Cumhuriyet ve onun kazanımları olduğu gerçeğini bize bir kez daha gösterdi” açıklamasında bulundu.

MUSTAFA KEMAL’İN DEVRİMLERİNİN AYDINLIĞI, GÜZEL ÜLKEMİZİ MUASIR MEDENİYETLER SEVİYESİNİN İLERİSİNE TAŞIMANIN BİRİCİK YOLUDUR

Savaş mesajının devamında, “Yaklaşık 100 yıldır üzerimizde güneş gibi parlayan aydınlık Türkiye Cumhuriyeti’nin ışığı hepimizi ısıtmaya yeter. Yeter ki sahip olduğumuz bu mukaddes değerin ve kıymetli kazanımlarının ışığından, demokrasinin öz değerlerinden ayrılmayalım. Ulu Önder Mustafa Kemal’in devrimlerinin aydınlığı, güzel ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin ilerisine taşımanın biricik yoludur” dedi.

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

Tüm bu duygu ve düşüncelerle başta bu eşsiz zaferin mimarı ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kahraman silah arkadaşları ile vatanın bütünlüğü ve şanlı bayrağımızın ilelebet dalgalanması için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve saygıyla, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.

++++++++++++++++++++++++++

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 94. yıl dönümünde kutlama mesajı yayımladı.

Tarihimizin ve Kurtuluş Savaşı’mızın en şanlı destanlarından biri olan 30 Ağustos Zaferi’nin 94. yıl dönümünü kutlayan Başkan Kimyeci, yayımladığı mesajında şu görüşlere yer verdi; “Bugün, 30 Ağustos Zafer Bayramının 94. yıldönümünü kutlamanın büyük onuru ve haklı gururunu yaşıyoruz. 30 Ağustos; Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm milletimizin ortak mücadelesi ile başlatılan Kurtuluş Savaşı’nın zaferle taçlandırıldığı gündür.

30 Ağustos Zaferi, ülkemizi bölmek isteyen devletlere karşı Türk Milleti’nin azmi, inancı, birlik ve beraberliği ile kazanılmıştır. Aziz milletimizin ve şanlı ordumuzun elde ettiği bu büyük zaferle ülkemizin toprakları işgalden kurtarılmış ve Cumhuriyetimizin temelleri atılmıştır. Milletimizin ve ordumuzun vatanseverlik ve kahramanlık örneği göstererek kazandığı bu zaferle elde ettiğimiz bağımsızlık daima sürecektir.

15 Temmuz’da gerçekleştirilmek istenen hain darbe girişimini milli mücadele ruhuyla, kurşunlara, tanklara göğüslerini siper ederek bastıran aziz halkımızın, milli egemenliğe ve Demokrasiye olan bağlılığını tüm dünyaya bir kez daha yüksek sesle haykırdığı şu günlerde vurgulamak istiyorum ki; Milletimizin Kurtuluş Savaşı’nda ortaya koyduğu ve 30 Ağustos Zafer Bayramı ile taçlandırdığı bu yüce ruh ve şuur her zaman canlı kalacak, kahraman şehitlerimizin yüksek maneviyatı ile edindiğimiz rehber, yolumuzu aydınlatmaya devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle; 30 Ağustos Zafer Bayramımızı en içten duygularımla kutluyor, bu şanlı zaferi milletimize yaşatan, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi şükran, minnet ve rahmetle yâd ediyorum.”

++++++++++++++++++++++++++

Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman 30 Ağustos Zafer Bayramının 94. Yıl dönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Yaman ” 30 Ağustos, MUSTAFA Kemal Atatürk önderliğinde 19 Mayıs 1919’da emperyalist güçlere karşı Samsun’dan başlatılan ulusal kurtuluş savaşının, kararlı ve inançlı bir mücadele ile İstiklal Mücadelesini taçlandıran, özgürlük ve bağımsızlık meşalesinin sonsuza dek sönmemek üzere yakıldığı, tarihe altın harflerle yazılan zafer günüdür.

Vatanımızın birlik ve beraberliği, milletimizin bağımsızlığı uğruna verilen mücadelenin kazanıldığı, Büyük Taarruz Zaferinin yıldönümünde, Mustafa Kemal Atatürk ve yurdun dört bir yanından canını ortaya koyan kahramanlarımızın elde ettiği zaferi bir kez daha gururla kutluyoruz.

Cumhuriyet ve Demokrasi tarihimizin birlik ve beraberliği 94 yıl önce bu zafer destanı ile yazılmıştır. Ülkemizin varlığını, birliğini, beraberliğini tehdit eden her saldırıya, bugün de bu birlik beraberlik duygusu ile tek yürek olarak sahip çıkıyoruz.

Başta Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşları şehitlerimizi saygı ile anıyor, tüm ulusumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.

++++++++++++++++++++++++++

BU ZAFER; MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ÖNDERLİĞİNDEKİ MİLLETİMİZİN ZAFERİDİR..

Çağdaş, laik, demokratik, sosyal bir hukuk devleti olarak, Devletimiz, kurum-kuruluşlarımız, Sivil Toplum Örgütleri, iş ve emek dünyasıyla tek yürek olarak “Yurtta Barış, Dünyada Barış” ilkesiyle çıktığımız yolda birlike yaşam kültürünü özümsemiş ve farklılıklarımızı zenginlik sayan insan gücümüzle güzel yarınları inşa etmek için hep beraber çalışmak zorundayız.

Bu güzel topraklar üzerinde özgür ve bağımsız yaşamamızı sağlayan, zaferleri kazanarak Cumhuriyet değerlerini bize armağan eden başta büyük komutan ve devlet adamı Atatürk ve onun silâh arkadaşları olmak üzere şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve şükranla anıyor ve halkımızın 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum.

Mehmet GÜZELMANSUR

CHP HATAY İL BAŞKANI

++++++++++++++++++++++++++++++++

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz