Son Dakika
21 Haziran 2018 Perşembe

Zabıtayı Görünce Neden Biz Kaçıyoruz…

24 Eylül 2013 Salı, 09:35
Zabıtayı Görünce Neden Biz Kaçıyoruz…

Türkiye’de son yıllarda Adana ve ıstanbul gibi büyük şehirler başta olmak tüm yurtta yapılmasına müsaade edilmeyen işportacılık mesleğinin Suriye’deki iç savaştan kaçanların mesleği haline gelmiş ve buna göz yumulduğu ortaya çıktı. Türk işportacılarla yaptığımız röportajlarda her köşe başında gündüz vakitleri dilencilik akşam vakitlerine doğru ise işportacılık yapmaları bazı Türk işportacıların tepkisine neden olurken herhangi bir ses çıkaramadıklarını da ifade ettiler.” Biz bu meslekte mallarımıza zor sahip çıkıyoruz her an bir zabıta gelecek diye korkarken onların çok rahat davranmalarına şaşırıyoruz.” Diye eklediler.  Bunun tam tersi görüşünde olanlarda yok değil ama ortak bir konu var.
 
-Bize izin yokken onlara niye bu kadar müsemma gösteriliyor. Sanki onlar Türk biz yabancı uyruklu vatandaşız. Aynı zaman da denetimlerin azaldığı iddiaları da çöpe atılacak gibi değil.
 

Suriye’den gelip işportacılık yapanlarla yaptığımız görüşmelerde rahat olduklarını dile getiren işportacılar aynı zamanda Türk halkının sahip çıktıklarını ve hepsini birer kardeş olarak görüyoruz ifadelerini dile getiriyorlar.”Allah Türk halkından ve hükümetinden razı olsun. Bize Suriye’de 50 yılda zor çıkarılan bir kimlik kaçak yolla da olsa girdiğimiz bir ülkede bize kimlik çıkardılar.” Diye eklemeyi unutmuyorlar.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz