Son Dakika
19 Ocak 2018 Cuma

Yüreğimiz ağlıyor…

19 Haziran 2010 Cumartesi, 13:41
Yüreğimiz ağlıyor…

Yaralı askerler, şemdinli Devlet Hastanesi ile Hakkari Asker Hastanesi’ne kaldırılarak, tedavi altına alındı.Teröristlerin saat 02:00’da aynı anda çok sayıda yönden saldırıya geçtiği belirtiliyor. Terörist grubun sınırdan giriş yaptığı, çatışmaların sabaha dek sürdüğü bildiriliyor.

Bölgeye çok sayıda özel birlik gönderildi, Türk jetleri Kuzey Irak’ta bazı hedefleri bombalıyor.şu anda da çatışmaların yer yer devam ettiği bilgisi geliyor. Teröristlerin tek bir mevziye değil aynı anda çok sayıda noktaya birden saldırı gerçekleştirdiği öğrenildi.Saldırının ardından bölge helikopterler ve topçu ateşi altına alındı.Türk jet uçakları da Kuzey Irak’taki bazı hedefleri bombaladı.

HAKKARı’nin şemdinli ılçesi’nin Irak sınır kesiminde operasyon yapan askerlere bir grup terörist ateş açtı. çıkan çatışmada 8 asker şehit olurken, 12 terörist öldürüldü.
Hain saldırı Irak sınırındaki şemdinli ılçesi’nde Günyazı Köyü Tanyolu Mezrası Mezargediği Mevkii’nde meydana geldi. Irak sınırında görevli sınır bölüğüne saat 02.00 sıralarında PKK’lı teröristler silahlı saldırıda bulundu. Saldırıda 8 asker şehit olyurken, 14’ü yaralandı. Yaralanan askerler şemdinli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Saldırının haber alınması üzerine bölgeye takviye timler sevk edilirken, çatışma bölgesine silahlı helikopter ve topçu ateş desteği sağlandı. Kuzey Irak’ta tespit edilen hedefler de savaş uçakları tarafından bombalandı. Genelkurmay Başkanlığı ilk tespitlere göre 12 PKK’lı teröristin öldürüldüğünü açıkladı.

Genelkurmay Başkanlığı’nın açıklamasındaki bilgiler şöyle:

 “Hakkari / şemdinli bölgesinde, Türkiye / Irak hudut hattında görevli bir sınır bölüğüne; bir grup terörist tarafından 19 Haziran 2010 günü saat 02.00’de saldırıda bulunulmuştur. çatışmada sekiz asker şehit olmuş, ondört asker de yaralanmıştır. Yaralılar hastanelere tahliye edilmiştir. Bölge takviye edilmiş ve gece süresince çatışma bölgesine, silahlı helikopter ve topçu ateş desteği sağlanmıştır. Ayrıca, Irak’ın kuzeyi bölgesinde tespit edilen hedefler de Hava Kuvvetleri tarafından ateş altına alınmıştır. ılk tespitlere göre; çatışmada oniki terörist etkisiz hale getirilmiştir.”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz