Yumurtalar Barış için tokuşturuldu….

29 Mart 2016 Salı, 09:35

PASKALYA BAYRAMI’NDA YUMURTALAR BARIŞ İÇİN TOKUŞTURULDU

Hz. İsa’nın diriliş yortusu olan Paskalya Bayramı, Hatay’ın İskenderun İlçesinde bulunan Karasunmanuk Ermeni Kilisesi’nde ve Samandağ’da bulunan Vakıflı Meryem Ana Kilisesi’nde düzenlenen ayinlerle kutlandı.

HBB, VATANDAŞLARIN BAYRAMINI ÇİKOLATA VE ÇİÇEKLERLE KUTLADI

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB), gerçekleşen ayinlere katılım gösteren vatandaşlara yumurta şeklinde çikolata ve çiçek takdim ederek, anlamlı günlerinin mutlulukla kutlanmasına vesile oldu.

DÜNYADA BARIŞIN SAĞLANMASI VE İYİLİKLERİN ARTMASI İÇİN DUALAR EDİLDİ

İki gün boyunca süren etkinlikler 26 Mart Cumartesi günü saat 17.00’de Karasunmanuk Ermeni Kilisesi’nde Vakıf Başkanı Garbis Kısadur’un katılımları ile gerçekleştirildi. İkinci gün Vakıflı Kilisesi’nde düzenlenen Paskalya kutlamasına, Ermeni Vakfı Başkanı Cem Çapar ve çok sayıda Ermeni vatandaş katılım gösterdi. Kiliselere gidenlere kırmızı karanfiller ile çikolata ikram edildi. Barış için duaların edildiği ayinde, dünya üzerinde iyiliklerin artması temenni edildi.

VAKIF BAŞKANLARI PASKALYA’NIN DÜNYAYA HAYIRLAR GETİRMESİ DİLEKLERİNDE BULUNDULAR

Karasunmanuk Ermeni Kilisesi Vakfı Başkanı Kısadur ve Ermeni Vakfı Başkanlığı ile aynı zamanda Vakıflı Meryem Ana Kilisesi Başkanlığını yürüten Çapar, bayramların tüm dünyaya ve ülkemize barış getirmesi dileğinde bulundu. Ayine katılanların yumurta tokuşturmasının ardından Paskalya’nın hayırlara vesile olması ve barışın tüm dünyaya hakim kılınması yönünde iyi dilekler sunuldu.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz