Son Dakika
20 Ocak 2018 Cumartesi

Yitirilen Canların Anısını Yaşatacağız…

20 Eylül 2013 Cuma, 10:38
Yitirilen Canların Anısını Yaşatacağız…

Barış için Gençlik Dayanışması Antakya Armutlu Mahallesinde hayatını kaybeden Ahmet Atakan’ın hayatını kaybettiği yerde basın açıklaması yaptı.
 
Barış için Gençlik Dayanışması adına basın metnini okuyan Berivan Saydan, “Bizim yola çıkarken amacımız Hatay’da öldürülen arkadaşlarımızın ailelerini ziyaret etmekti. Geçtiğimiz hafta Ahmet Atakan’ın ölüm haberiyle sarsıldık. Haziran direnişinden bu yana artan şiddet nedeniyle Antakya bir evladını daha kaybetti. Antakya AKP’nin savaş politikalarından nasibini almış bir kenttir” dedi.
 
Mayıs ayında Reyhanlı’da yaşanan patlamada 53 kişinin hayatını kaybettiğini ve bunun sorumlusunun AKP Hükümetinin politikaları olduğunun altını çizen Berivan Saydan, “Antakya bir sürü etnik grubun bir arada yaşadığı bir yer olduğu için iktidarın hedefi haline gelmiştir. AKP ıktidarı bünyesinde barındırdığı zihniyetleri Antakya Halkına saldırarak gösteriyor. AKP’nin bölgedeki savaş politikalarını lanetliyoruz” ifadeleri ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Hükümetinin Politikalarını eleştirdi.
 
ıktidarın Alevi vatandaşları muhalif saflara yittiğini ve Gezi Direnişi boyunca hayatını kaybeden gençlerin Alevi olmalarının bir tesadüf olamayacağı iddiasında bulunan Barış için Gençlik Dayanışması üyesi Berivan Saydan, “Gezi direnişinde gördük ki farklı inanışları olan vatandaşlar bir araya gelerek hükümeti zor duruma sokabiliyorlar. şunu anladık ki Halkların ve
inançların özgürlüğü ancak bir arada yürütülen mücadele ile gelecektir” ifadelerini kullandı.
 
Berivan Saydan, “Gezi direnişinde hayatını kaybedenlerin anısını yaşatacağız ve onların hayatlarını kaybetmelerine yol açanlardan hesap soracağız” diyerek sözlerini noktaladı.

 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz