Yine Suriyeli gerginliği…

21 Ağustos 2014 Perşembe, 10:55

Hatay’ın İskenderun ilçesinde Suriye uyruklu bir gencin 10 yaşındaki erkek çocuğa tecavüz ettiği iddiası gece boyunca gerginliklere sebep oldu.

İskenderun’un Cumhuriyet Mahallesi Barbaros Caddesi üzerinde meydana gelen olayda Suriye uyruklu bir gencin 10 yaşındaki bir çocuğa tecavüz ettiği iddiası mahalle sakinlerini sokağa döktü. Saat 16 sularında yaşandığı belirtilen olay sebebiyle gergin bir gece geçiren İskenderunlular Suriye uyrukluların dükkânlarını ise taş yağmuruna tuttu.

Saat 16 sularında gerçekleşen olay 10 yaşındaki erkek çocuğun olayı annesine anlatmasıyla başladı. Durumu öğrenen anne ise Güvenlik Güçlerine şikâyette bulundu. Annenin şikâyetinin üzerine Polis ekipleri zanlıyı gözaltına aldı. Zanlının gözaltına alınmasından sonra mahalle arasında yayılan “Çocuğa tecavüz ettiler” iddiası gerginliklere sebep oldu.

Barbaros Caddesinde toplanan vatandaşlarla Emniyet güçleri arasında gerginlik yaşanırken toplanan grup arasından bir kişi de gözaltına alındı.

Hatay İl Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ’da olayları yerinde inceledi. İskenderun Kaymakamı H. Hasan Özyiğit’le fikir alışverişinde bulundu.

İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Cengiz Başar öfkeli kalabalığa “sakin olun ve evlerinize dağılın” çağrısı yaptı. İlçe Emniyet Müdürünün çağrısını dikkate almayan bir grup vatandaş cadde üzerinde beklemeye devam etti.

TECAVÜZ YOK

İskenderun İlçe Kaymakamı H. Hasan Özyiğit, Doktor raporunda tecavüz olmadığını ve tecavüz iddialarının asılsız olduğunu açıkladı.

Yetkililerin Doktor raporunu dayanak göstererek “tecavüz yok” açıklamasına rağmen bir grup vatandaş gecenin ilerleyen saatlerine kadar cadde üzerinde bekledi.

Suriye uyrukluların dükkânları taşlanırken 1 gencin yaralandığı öğrenildi. Gencin durumunun iyi olduğu da açıklandı.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz