Son Dakika
22 Ocak 2018 Pazartesi

Yine Baz ıstasyonu…

14 Kasım 2013 Perşembe, 10:38
Yine Baz ıstasyonu…

Her platformda tartışma konusu olan baz istasyonlarının varlığı vatandaşları gün geçtikçe daha da rahatsız ediyor.

Baz istasyonlarının çevreye yaydığı elektromanyetik dalgalarının kanser yaptığına inanan vatandaşlar bu konu ile ilgili denetim istiyor.

Baz istasyonu firmaları ise özellikle kent merkezlerine cep telefonlarının daha iyi çekim yapabilmesi için konan Baz ıstasyonlarının zaten gerekli denetimlerden geçerek monte edildiğini söylüyor.

Yaşamımızın her alanına giren Baz istasyonlarının kent merkezinde monte edilmesinden duyulan rahatsızlığı dile getirmeye devam eden Antakyalılar, bu kez Atatürk Parkına monte edilen iki adet Baz istasyonunun kendine hedef seçti.

Antakya Belediyesi logosuyla kapatılan Baz ıstasyonunun aslında bir tabela almadığını ileri süren vatandaşlar, “Eğer iddia edildiği gibi bu Baz istasyonları tehlikeli değil ise neden kamufle ediliyor sorusuna yanıt arıyoruz. Antakya’da sağlık kurumlarının damlarına dahi Baz istasyonu monte edildi. Bu konu ile ilgili somut bilgi ve ikna edici açıklama bekliyoruz. Sağlımızı olumsuz yönden etkilediğine inandığımız Baz istasyonlarının hiç olmazsa kent merkezlerinden kaldırılmasını istiyoruz” dediler.

Daha önce Vali Göbeği civarında kurulan Baz ıstasyonlarına vatandaşların tepkisinden korkulduğu için ağaç şekli verilerek saklanmıştı.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz