Son Dakika
21 Ocak 2018 Pazar

Yılın Valisi, Lekesiz Hatay için şans…

25 Haziran 2009 Perşembe, 23:51
Yılın Valisi, Lekesiz Hatay için şans…

Türkiye’de ilk olarak 2008 yılında düzenlenen “Tarihi Mirasın Korunması” dalında Amasya’da yaptığı çalışmalar nedeniyle yılın Valisi seçilen Amasya eski, ilimiz Hatay yeni Valisi M. Celalettin Lekesiz Kurtuluş caddesi restorasyon projesi başta olmak üzere tarih fışkıran kentimiz için umut oldu.
 
Amasya’da yaşama geçirdiği şehzadeler Müzesi Projesi ile tarihi mirasın korunması kategorisinde 2008 yılında yılın valisi ödülünü aldığı öğrenilen Vali Lekesiz’in tarihi binalar başta olmak üzere tarihi değerlere olağanüstü önem verdiği öğrenildi. Vali Celalettin Lekesiz’in bu alanda hassas olması ise ilimiz Hatay için büyük önem arz ediyor.
 
VALı LEKESıZ’E PAZARTESı GüNü AMASYA’DA VEDA YEMEğı VERıLıYOR
 
Bu arada Amasya Valiliği Basın Yayın Müdürlüğünden edinilen bilgilere göre, Halen Amasya Valiliği görevini yürüten ilimiz yeni valisi M. Celalettin Lekesiz’in onuruna Amasya öğretmen Evinde bir veda yemeği verileceği Vali Lekesiz’in Pazartesi günü düzenlenecek olan yemeğin ertesi günü Salı sabahı Amasya’dan ayrılacağı öğrenildi. M. Celalettin Lekesiz’in önümüzdeki hafta içinde ilimiz Hatay’da ki görevine başlaması bekleniyor.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz