Son Dakika
16 Temmuz 2018 Pazartesi

Yılın Başkanı Savaş….

03 Ocak 2012 Salı, 09:50
Yılın Başkanı Savaş….

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, kafkasdiasporası.com’ okuyucuları tarafından “Yılın Belediye Başkanı” seçildi.  Geçtiğimiz hafta Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın ev sahipliğinde Anatolian Otel’de düzenlenen ve tanınmış siyasi isimlerinde katıldığı Törende Belediye Başkanı Savaş’a ödülünü aldı.
 
Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz ve beraberindeki bazı kurum, kuruluş, oda, dernek temsilcileri ve cemaat önderleriyle birlikte, geçtiğimiz gün ”kafkasdiasporası.com” adlı internet sitesi okuyucuları tarafından ”Yılın Belediye Başkanı” seçilen Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ı makamında ziyaret ederek tebrik ettiler.
 
 
Vali Lekesiz, ziyarette yaptığı konuşmada, birlik ve beraberlik içerisinde çalışma kültürünün oluşmasının ilin her alanda daha güçlü bir geleceğe taşınması açısından önemli olduğunu söyledi. Dünyanın son zamanlarda yeniden şekillendiğini ve küresel düzeyde çok dikkat çekici gelişmelerin yaşandığını belirten Lekesiz, gelişen dünyada Türkiye’nin yerini sağlam alması, illerin ayağını yere iyi basması gerektiğini kaydetti. Lekesiz, kentte birlik ve beraberliğe önem verdiklerini belirterek, ”Birlik beraberlik içerisinde çalışma kültürünün oluşması, kentin her alanda daha güçlü bir geleceğe taşınması açısından önemli. Antakya Belediye Başkanımız bir sivil toplum örgütü tarafından yılın belediye başkanı seçildi. Bundan son derece memnuniyet duyduk. Bu anlamda tebrik ediyoruz” diye konuştu.
 
Antakya Belediye Başkanı Savaş da Hatay’ın son zamanlarda kabuğunu kırdığını ve geleceğe doğru daha emin ve heyecanlı adımlar atmaya başladığını kaydetti.
 
 
ılin son yıllarda projeler üretmeye başladığını ifade eden Savaş, konuşmasının sonunda şunları söyledi:     
 
 
”Elde ettiğimiz başarı bireysel bir başarı olarak görülebilir, ancak ben bu başarının ildeki tüm dinamiklerin birlik ve beraberlik içerisinde şehri geleceğe taşıma adına yaptığı katkının sonucu olduğunu düşünüyorum. Bu başarıda herkesin payı var. Tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızla birlik ve beraberlik içerisinde, sizlerden aldığımız moral, motivasyon ve destekle birlikte başladığımız her işi başarmaya çalışıyoruz.”
 
Savaş ayrıca aldıkları ödüle layık olmak için  şevkle ve hızla çalışmalara devam edeceklerini sözlerine ekledi.
 
 
  Ziyarete Garnizon Komutanı Albay Mehmet Semih Erdoğan, Mustafa Kemal üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Kuseyri, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Hayrettin çolakoğlu, Hatay Baro Başkanı Sinan Akgöl, ıl Müftüsü Mustafa Sinanoğlu, Hatay Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Abdulkadir Teksöz, Esnaf Kefalet ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Sabit Teksöz ve cemaat önderleri katıldı.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz