Yıldız:Teröre fırsat tanımadık…

27 Ekim 2014 Pazartesi, 10:56

Bir dizi ziyarette bulunmak için Hatay’a gelen Enerji ve Tabii kaynaklar Bakanı Taner Yıldız Hatay’ın elektrik konusunda yaşadığı sıkıntılara dair açıklamalarda bulundu.

Enerji ve Tabii kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın gerçekleştirdiği toplantıya Hatay’ın siyasi ve iş adamları yoğun ilgi gösterdi.

Taner Yıldız, Hatay’da yapılması planlanan Enerji Hamlelerini görüşmek için iş adamlarıyla bir araya geldi.

Enerjinin çok önemli bir ihtiyaç olduğuna vurgu yaparak sözlerine başlayan Hatay Valisi Ercan Topaca, “Bu konuda altyapının yapılması çok önemli. Kocaeli’nde Göreve başladıktan sonra Enerji ve Taşkın problemleriyle karşılaştım. O dönemde milletvekilleriyle ve bakanımızla görüşme yapmıştık. Bir buçuk yıl içerisinde de problemi çözmüştük” dedi.

Enerji sıkıntısının sona ermesinden sonra vatandaşların daha mutlu olacağını aktaran Topaca, “Taşkınlar konusunda da Orman ve Su İşleri Bakanımızla bir toplantı yapacağız” açıklamasında bulundu.

Hatay’ın tükettiği enerjiden daha fazlasını ürettiğini açıklayarak sözlerine başlayan Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, “Hükümetlerimiz döneminde enerji yatırımları önem kazandı. Ali Güngör beyin güneş panelleri tesislerini gezdik. İş adamlarımız kendini amorti eden yatırımlar yapmayı sever” diye konuştu.

Güneş panelleri sisteminin kendisini 5-6 yılda amorti edeceğini söyleyen Bakan Yıldız, “Geçen sene rüzgar enerjisi sayesinde elde edilen elektrik tutarı 600 milyon TL. Santralleri kurdukça ithalatımız azalıyor. Hatay’da yatırım kalemlerimiz arttıracağız. AB ülkeleri arasında en ucuz Doğal gazı kullanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Çıkarılan yasayla birlikte enerji borcu olan vatandaşlara yapılandırma hakkı tanıdıklarını dile getiren Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, “Son başvuru tarihi 30 Kasım 2014. Bu tarihten sonra yapılandırma yasası çıkarmayacağız” açıklamasında bulundu.

Son günlerde yaşanan terör olaylarına da değinen Bakan Yıldız, “İstikrar zor elde ediliyor. Ama çabuk kaybolabiliyor. Biz bugüne kadar teröre prim vermedik. Barış sürecini de tamamlayacağız” ifadeleri ile bazı çevrelere üstü kapalı mesaj gönderdi.

Konuşmaların ardından Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’a Hatay Valisi Ercan Topaca, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci ve ATSO Başkanı Hikmet Çinçin tarafından hediye verildi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz