Son Dakika
23 Eylül 2018 Pazar

“Yıldırım-2011” Tatbikatı Sona Erdi…

15 Ekim 2011 Cumartesi, 09:16
“Yıldırım-2011” Tatbikatı Sona Erdi…

Türk Silahlı Kuvvetlerinin 2011 yılı planlı tatbikatlarından ”Yıldırım-2011” seferberlik tatbikatı ıskenderun’daki 39’uncu Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı’na bağlı Akçay Kışlasında tamamlandı
 
 
 
Türk Silahlı Kuvvetlerinin 2011 yılı planlı tatbikatlarından ”Yıldırım-2011” seferberlik tatbikatı ıskenderun’daki 39’uncu Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı’na bağlı Akçay Kışlası’nda tamamlandı.
 
 
 Akçay Kışlası’nda 5-13 Ekim tarihleri arasında icra edilen ”Yıldırım-2011” seferberlik tatbikatının sona ermesi nedeniyle, ıskenderun Kaymakamı Ali ıhsan Su’nun da katıldığı tören düzenlendi.
 
 
 
Törende, 39. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Burhanettin Aktı, ıskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek, Payas Belediye Başkanı Bekir Altan ve Karayılan Belediye Başkanı Mehmet Yurtman ile tatbikata katılan ve destek veren sivil kuruluşların temsilcilerine plaket verdi. Tatbikatta, yedek personel mekanik nişancılık eğitimine alındı, astsubaylar silahla eğitim atışı, eğitim gösterileri yaptı, alarm eğitimi ve konferans verildi. Tatbikatın son iki gününde araç seferberliği alarmı ve arazi tatbikatı icra edildi.
 
 
 
Tatbikatın son gününde de silahlı teçhizatları iade eden seferberlik emri alıp göreve çağrılan personel için veda gecesi düzenlendi, bu sabah saatlerinde ise memleketlerine uğurlandı.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz