Son Dakika
23 Eylül 2018 Pazar

Yeter Artık

26 Ağustos 2011 Cuma, 10:03
Yeter Artık

Esnaf ve Sanatkârlar Derneği (Esder)  Hatay şube Başkanı Fahri Serdar öZAL, Antakya Belediyesinin yaptığı kazı çalışmalarının zamansız olduğunu belirtip, zaten zorluk içinde olan esnafa en büyük darbeyi Antakya Belediyesinin vurduğunu, ramazan ayında yapılan bu kazı çalışmalarının da sadece esnafa iş kaybı değil, vatandaşa da eziyet çektirdiğini söyledi.
 
 
Fahri Serdar öZAL, “Tam da bayram üzeri yoğunlaşan ve adeta yolları, özellikle merkezi yolları neredeyse tamamen kapatan çalışmalar  zamansızdır.Yapılanlar baştan beri plansız, programsız, düzensiz, vatandaşı düşünmeden, hele hele esnafı hiç düşünmeden yapılan çalışmalar neredeyse işkenceye dönüşmüştür. üyelerimizden ve çeşitli esnaflardan yoğun tepkiler var. 
 
Her gittiğimiz esnaf aynı şekilde dert yanıyor. Esnaf bayram üzeri neredeyse sinek avlıyor.”dedi
Fahri Serdar öZAL, Antakya Belediyesinin yaptığı bu abartılı çalışmaları kınayarak şu açıklamalara yer verdi “Antakya Belediyesi aynı anda neredeyse bütün yollarda çalışmalar yapıyor. Biz yapmayın demiyoruz. Ancak bu işin bir ölçüsü var. Siz vatandaşı, esnafı yok sayarak bütün caddelerin tamamında çalışma yaparsanız bu bir işkenceye dönüşür.
 
 Esnafımızın dört gözle beklediği Ramazan ayı ve bayramı Antakya Belediyesi sayesinde hüsrana dönüştü. Zaten tek yönlü uygulamanızla, trafikte dolanan millet çıldırıyor. Yabancı turist kaçtı, yerli turistte bu manzaradan kaçtı. Esnaf neredeyse siftah yapamıyor.”
 
 
Fahri Serdar öZAL açıklamasının sonunda şöyle dedi “Esnafımızın en çok iş yaptığı ay olan Ramazan ayını zaten katlettiniz. şehrin içini bu halde gören vatandaşı büyük marketlere kaçırıyorsunuz. Yeter artık hiç olmazsa bayramı rahat geçirelim. Yeter artık biraz da esnafı düşünün. Yeter artık esnafı düşünmüyorsanız vatandaşı düşünün. Allah Rızası için YETER ARTIK.”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz