Son Dakika
22 Temmuz 2018 Pazar

Yeşilay’ın 2010 Programı…

14 Eylül 2009 Pazartesi, 08:31
Yeşilay’ın 2010 Programı…

Yeşilay Hatay ıl Temsilcisi Hidayet şişkin 2010 yılı programını şöyle aktardı: çocuk tiyatrosu; Okul öncesi çocuklara yönelik mizah oyunları. (Nasrettin Hoca, Hacivat Karagöz v.b) ılköğretim düzeyinde tiyatro oyunları. (Köroğlu ve Bolu Beyi, Yeşil Can). Ortaöğretim ve yetişkinlere yönelik tiyatro oyunları, doğa yürüyüşleri, sportif faaliyetler ( satranç, basketbol, masa tenisi, güreş v.b) Babaya Mektup; çocukların ve gençlerin ağzından sigara kullanan babalara mektup yazılarak gönderilecektir. ( mektuplar uzmanlarca hazırlanacaktır) Yeşilay sohbetleri: Her ayın ilk Cumartesi günü, Temsilcilik binasında sohbet düzenlenecek.
 
Sohbet konuları ve konuşmacılar önceden belirlenerek ilan edilecek. Bu etkinliklere ilimizin önemli zevatın katılımı sağlanacaktır. Yeşilay Okullarda; Hatay ıl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa olarak tüm okular da ki Yeşilay Kulübü rehber öğretmenleri ile toplantı yapılarak, Yeşilay dan beklentileri tespit edilerek bu beklentilere göre, imkânlar doğrultusunda çalışmalar planlanacaktır.
 
Yeşilay öğrenci Koçluğu Programı; ışsiz olan eğitim fakültelerinin çeşitli bölümlerinden mezun olanlar çeşitli eğitimlerden geçirilerek, öğrenci koçluğu yapabilecek beceriye kavuşturulacak. Bu koçlar istekli ailelerin çocuklarına danışmanlık, destek ve arkadaşlık yollarıyla, iyi insan, iyi vatandaş, iyi öğrenci olabilmeleri için çalışmalar yapacaklardır. Bu çalışma Avrupa birliği hibe programlarından bütçelendirilecektir.(Proje yapımı devam etmektedir.) Zararlı Alışkanlıklarla Mücadele Destek Programı; Zararlı alışkanlıklar bilgi edinmek, kişilerin zararlı alışkanlıklara başlamasını önlemek, başlayanların bırakmalarını sağlamak ve başlayan kişilere öğretmenlerin, anne babaların nasıl yaklaşmaları gerektiği eğitimini veren kişi yetiştirmektir.”   dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz