Son Dakika
23 Ocak 2018 Salı

Yeşil Alan Çalışmaları Sürdürüyor…

08 Şubat 2012 Çarşamba, 17:17
Yeşil Alan Çalışmaları Sürdürüyor…

Antakya Belediyesi geçtiğimiz aylarda, Antakya’da mahalle arasında bulunduğu için vatandaşların şikâyetçi olduğu 60 yıllık genelevin yıkımını gerçekleştirmiş, Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, iş makinesine çıkıp, genelevin duvarlarına ilk kepçeyi bizzat kendisi vurmuştu.H.ömer Alpagot Mahallesi ve çevre mahallelerde yaşayan vatandaşlardan gelen istek üzerine ortaya çıkan alan Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’ın talimatıyla park ve yeşil alana dönüştürülüyor. Belediye Park Bahçe Müdürlüğü ekipleri bölgede park ve yeşil alan çalışmalarını şu günlerde aralıksız sürdürüyor.
 
 
Ekipler park ve yeşil alana dönüştürülen alanda zemin düzenleme ve çevre duvarı örme çalışmalarını sürdürüyor. Ardından çimlendirme ve bitkilendirme çalışmalarını yürütecek belediye Park Bahçe ekiplerinin daha sonra bu alana çocuk oyun gurubu, aydınlatma direkleri, sulama sistemi, oturma bankları, fitnes spor aletlerinin montesini gerçekleştireceği ve Antakya Belediyesi’nin yeniden düzenlediği bu bölgeyi park ve yeşil alan olarak Antakyalıların hizmetine sunacağı belirtildi.
 
 
Hacı ömer Alpagot Mahallesi Muhtarı Yahya Emeç ve çevre mahalle sakinleri, Belediye Başkanı Savaş ve belediye yönetimine teşekkür edip, genelevin yıkımından sonra ortaya çıkan bölgenin park ve yeşil alan olarak mahalle halkının hizmetine sunulacak olmasından dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz