Son Dakika
22 Eylül 2018 Cumartesi

Yerel Medya Antakya’da Buluşuyor…

07 Temmuz 2011 Perşembe, 10:09
Yerel Medya Antakya’da  Buluşuyor…

TGC’nin Konrad Adenauer Stiftung’la düzenlediği 2 gün sürecek seminere Antakya, ıskenderun, Kahramanmaraş, Elazığ, Osmaniye ve ilçelerinden çok sayıda gazeteci katılıyor.
 
 
Demokrasinin güçlenmesi ve halkın gerçekleri öğrenme hakkının sağlanması için yerel medyayı desteklemeyi hedefleyen Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin Konrad Adenauer Vakfı ile 14 yıldır sürdürdüğü Yerel Basın Seminerleri’nin 59.’su bugün Antakya’da yapılacak. Bugüne kadar yapılan 58 seminerde 7 bini aşkın gazeteciye sertifika verildi.
 
 
Bugün ve yarın olmak üzere iki gün sürecek ve Antakya Narin Otel’de yapılacak seminerin açış konuşmalarını Yeni Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen, Antakya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Abdullahoğlu, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Orhan Erinç, M. Kemal üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. H. Salih Güder, Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ve Antakya Valisi M. Celalettin Lekesiz yapacak.
 
 
 
Başkanlığını Hatay Gazetesi Yazı ışleri Müdürü Mişat Kalaycıoğlu’nun yapacağı ilk oturumda Milliyet Gazetesi Yazarı Nail Güreli, “Medyada Ufuk Turu”, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkan Vekili Turgay Olcayto, “çalışan Gazeteciler ve Sorunlar” ve Vatan gazetesi Yazarı Mustafa Mutlu, “Gazetecilik ve Demokrasi” konularında birer konuşma yapacaklar.
 
 
 
ıkinci oturumda Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Gn. Sekreteri Sibel Güneş, “Medyada örgütlenme”, hürriyet.com.tr Ankara Temsilcisi ve Diploması Muhabirleri Derneği Başkanı Zeynep Gürcanlı, “Arap Baharı ve Türkiye”, TGC Hukuk Danışmanı Av. Gökhan Küçük, “Haber ve Kişilik Hakları” ve TGC Yönetim Kurulu üyesi Ahmet özdemir, “Yerel Medya ve Resmi ılânlar” konularını aktaracaklar. Oturumu Güney Rüzgarı dergisi Sahibi M. Ali Solak yönetecek.
 
 
Birinci günün üçüncü oturumunda ele alınacak konu “Yerel Medyada Planlama ve Görsellik”. Gazeteci Tümer Argın’ın hem teorik hem uygulamalı olarak bilgilerini paylaşacağı oturumu, Antakya Gazeteciler Cemiyeti 2. Başkanı H. Seid Okay yönetecek.
 
 
Seminer ikinci gün Antakya Gazetesi Sahibi Sinan Seyfettinoğlu’nun yöneteceği ilk oturumla devam edecek. Bu bölümde TGC Saymanı Gülseren Güver, “Eğitim Haberciliği”, Bizim Gazete Yazarı Kerim Evren, “Medyada Dil Hataları” ve Milliyet Gazetesi Foto Muhabiri Ercan Arslan, “Vizörden Bakış” konularını aktaracak.
 
 
ıkinci günün son oturumunda oturum başkanlığını Antakya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Abdullahoğlu yapacak. Organizasyonun da sonu olan bu oturumunda Hürriyet Gazetesi Yazarı ve Basın Senatosu Başkanı Sedat Ergin, “Araştırmacı Gazetecilik”, TGC Yönetim Kurulu üyesi Zafer Atay, “Orta Doğudaki Gelişmelerin Medyaya Yansıması” ve, ı.ü.ıletişim Fak. Rd-Tv. Böl. Bşk. Prof. Dr. Neşe Kars “Yerel Medyanın Demokrasideki Yeri konularını aktaracak.
 
 
Seminer Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Orhan Erinç’in Değerlendirme konuşması ve Sertifika töreni ile sona erecek.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz