Yeral: Yalancılar, kanun ve Hak önünde hesap verecek…

05 Mart 2015 Perşembe, 14:14
Yeral: Yalancılar, kanun ve Hak önünde hesap verecek…

EHDAV Genel Başkanı Ali Yeral son günlerde şahsına ve din adamlarına yönelik yapılan çirkin saldırı ve karalamalarla ilgili açıklamada bulundu.Yeral yaptığı yazılı açıklamada şu görüşlere yer verdi:
“ Halkımızın yakından bildiği gibi, internet ve sosyal paylaşım sitelerinden 10 yıla yakındır, bölgemizin en muteber dini şahsiyetlerine haksızca, küstahça ve hayâsızca saldırılar, iftiralar, karalamalar ve itibarsızlaştırma hamleleri yapılmakta, on binlerce mail, mesaj ve broşür gönderilmekte, teksir edilmekte ve dağıtılmaktadır.
Bu çirkin ve ahlak dışı saldırıları yapanın da birden fazla cihetten sorunlu olmasından dolayı, kıymetli kanaat önderlerimiz de, toplumumuz da onu dikkate almamış ve hiçbir zaman muhatap bile kabul etmemiştir. Tüm zamanı ile enerjisini, karnından uydurduğu sakat ve asılsız iddialarla yapay gündem oluşturmak, bilgi kirliliği yapmak, ortamı germek ve gündemde kalmak için, çok saygın seyitlerimizi karalayıp itibarsızlaştırmaya harcayan bu adamın, kimlere, hangi cihetlere ve ne karşılığında hizmet ettiğini, necip Halkımız çok iyi bilmekte ve değerlendirmektedir.
En son birkaç gün önce de yine o adam, Adana’nın bir yerel gazetesine (nasıl ve ne karşılığında olmuşsa) bendenizin; “Fitneci ve İran Ajanı” olduğumun müthiş icadını bulmuş ve onu manşetten verdirmiştir. Gerçekten büyük ve tarihi bir başarıdır. Kesin patronlarından büyük ödülünü hak etmiş ve almıştır.
Yine aynı menfur yazıda, bizim Alevi toplumunda hiçbir zaman uygulanmayan, kabul görmeyen, K. Kerimde (Nisa: 24) anılan ve İslam tarihinde ittifakla sabit olan fıkhi Muta nikâhını E. Beyt düşmanları Vahhabilerin diliyle zina olarak adlandırması ve 12 İmamın 8.si Hz. Ali Rıza (A.S)’ın Meşhet’teki kutsal makamına hâşâ genel ev benzetmesinde bulunması, onun Alevi değil de koyu bir E. Beyt ve Alevi düşmanı Emevi olduğunun açık itirafıdır.
Onun bu küstahlığını, ben Cenab-ı İmam Rıza (A.S) ile E. Beyt-i Kirama şikâyet ediyorum! O masum ve mutahhar İmamlar haklarını en güzel şekilde alır, alacak da, hiç kimsenin bundan şüphesi olmasın!
“Ağzı olanın konuştuğu”, “dilin kemiği olmadığı” ve Peygamberimiz (S.A.A); “utanmıyorsan her istediğini yapabilirsin” buyurduğu için; Ali Yeral Sünni, tarikatçı, Fethullahçı, Şii, Diyanet ajanı, Emniyet ajanı, MİT ajanı, ABD ajanı, Suriye ajanı, İran ajanı oluyor da, kendi hayal ve çirkeflik dünyasında yüzen 1-2 kişi dışında hiç kimsenin haberi olmuyor, ne kadar tuhaf ve gülünç! Büyük Türkiye Cumhuriyeti Devleti, istihbaratı, emniyeti, jandarması ve ordusuyla bendenizin ajan olduğumu bilmiyor, görmüyor, anlamıyor da, bir tek ne olduğu ve kimlere hizmet ettiği belli olmayan ruh ve ahlak hastası 1-2 kişi görüyor değil mi?
Be hey şaşkın ve bay çokbilmiş, elinde herhangi bir adam akıllı bilgi ve belgecik varsa, konuşup yazacağına, onlarca sahte ad, hesap ve cinsiyete bürünerek el altından sinsice dağıttıracağına ve çevreyi kirleteceğine, onları bir insan gibi al; Devletin ilgili makamlarına ver! Böylece ben de, o ajan dediğin din adamları da en ağır şekilde cezasını alsın.
Kendilerine verilen; milleti germek, dini ve kanaat önderlerimizi karalayıp itibarsızlaştırmak ve halkımızı bölüp kutuplaştırmaktan başka hiçbir görevi olmayan bu gibi ruh hastalarını, hiçbir zaman muhatap alarak prim vermeyeceğiz,
Bu uğurda yazdıkları, çizdikleri ve paylaştıkları her bir karalama, yalan, iftira, hakaret ve küfrü; emniyet ve Cumhuriyet Savcılığına verip gerekli tüm yasal, cezai ve tazminat hakkımızı sonuna kadar kullanacağız. Aynı şekilde onların bu tür çirkin yalan, iftira ve hakaretlerine maşa olan kişi, gazete, site, sayfa, grup ve TV’lerin de aynı yasal akıbete uğrayacağını değerli Halkımıza saygı ile arz ederiz. Ayrıca onların Halkımızın vicdanı ile İlahi Divandaki mahkûmiyetle akıbetlerinin çok daha ağır ve çetin olacağını bildiririz.”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz