Son Dakika
20 Ocak 2018 Cumartesi

Yeni projeler yolda…

22 Temmuz 2009 Çarşamba, 10:43
Yeni projeler yolda…

      Hatay Belde Belediyeler Birliği (HBBB) Başkanı Ali Ekber Asker, istihdama katkı sağlamak ve belediyelere kaynak yaratmak amacıyla her belediyeye ya da bölgeye bir proje çalışması yapacaklarını söyledi.
 
      Asker, Antakya Ottoman Palace Otel’de düzenlenen “Belediye Mevzuatı Eğitim Semineri” açılış konuşmasında, belediyelerde yaşanan sorunların zamanında çözümlenememesinin, kurumlara hem gelir hem de zaman kaybı yarattığını belirterek, “belediyeler çok ciddi ekonomik sıkıntılar yaşıyor.
 
     Bunun yanı sıra kalifiye eleman eksikliği yaşıyorlar ve buna bağlı olarak uygulamalarda mevzuatlara hakim olamıyorlar. Bu sorunların yarattığı en önemli kayıp kaynak israfıdır. Tüm bunları gidermek ve sorunları asgariye düşürmek amacı ile bu dönem her ay amaca uygun bir seminer düzenlemeği ve mevzuatla ilgili bilgi eksikliğini gidererek zaman ve kaynak israfının önüne geçmeği hedefliyoruz.
 
     Hatay Belde Belediyeler Birliği olarak en önemli misyonumuz bu tür çalışmalara ağırlık vererek mahalli idarelerimizin bu konudaki eksikliğini giderilmesine katkı sağlamaktır. Bu dönemde istihdama katkı sağlamak ve belediyelere kaynak yaratmak amacıyla her belediyeye ya da bölgeye bir proje çalışması yapacağız” açıklamalarında bulundu.
 
     Yapılan açılış konuşmalarının ardından; ıç ışleri Baş Kontrolörü ve Kontrolörler Kurulu Başkan Yardımcısı Nuri çelik “Belediye Başkanlarının Görevleri, özlük ve Sosyal Hakları ile Ağırlama Giderleri”, ıç ışleri Baş Kontrolörü ve Kontrolörler Kurulu Başkan Yardımcısı Sabahattin Karakaya ise “Belediye Encümeni ile Meclislerin Görev ve Yetkileri” hakkında bilgi verdiler. Seminerin 3 gün süreceği belirtildi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz