Son Dakika
24 Eylül 2018 Pazartesi

Yeni Atanan Öğretmenlere Eğitim

07 Eylül 2011 Çarşamba, 09:13
Yeni Atanan Öğretmenlere Eğitim

Milli Eğitim Bakanlığı(MEB) tarafından 26 Ağustos’da yeni atanan öğretmenler için, oryantasyon eğitimi verilmeye başlandı. 
 
 
ıl Milli Eğitim Müdürlüğü çok Amaçlı Toplantı Salonu’nda verilen eğitimde konuşan ıl Milli Eğitim Müdür Vekili Halil Osmanoğlu, yeni atanan 120 öğretmene 10 gün boyunca toplam 60 saatlik uyum eğitimi verileceğini açıkladı. 
 
 
Osmanoğlu, MEB öğretmen Yetiştirme ve Eğitimi Genel Müdürlüğü’nün,yeni atanan öğretmenlerin öğretmenlik mesleğine karşı uyum konusunda sıkıntılarını en aza indirmek için ”ılk Defa öğretmen Olarak Atananlar ıçin Uyum Eğitim Planı” projesi hazırladığını belirtti. 
Hatay’da görev yapacak öğretmenlerin ayrıcalıklı ve şanslı olduklarını ifade eden Osmanoğlu, şöyle devam etti: 
 
 
”öğretmenlik mesleği kutsal ve ulvi bir görevdir. Türkiye’ye yön verecek gençler sizin elinizde şekillenecektir. Elinizdeki materyal insandır. Onu nasıl şekillendirirseniz öyle devam eder. Sizlere emanet edilenin kıymetini bilmelisiniz. önünüze sıkıntılar, imkansızlıklar ve engeller çıkabilir ama asla ümitsizliğe kapılmayın ve zorluklara göğüs geriniz” 
 
 
Osmanoğlu, yeni atanan öğretmenlere, öğretmenlik mesleği, öğretmene yönelik mesleki rehberlik, öğretmenin eğitim liderliği, öğretmen yeterlikleri, performans yönetim sistemi, öğretim programları ve öğretim uygulamaları, etkili iletişim, iletişim becerileri, bilişim teknolojilerinin eğitim sistemine etkisi, görev yetki ve sorumluluklar ve ilkyardım konularında eğitim verileceğini kaydetti.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz