Son Dakika
22 Ocak 2018 Pazartesi

Yazarların Kaleminden Cemil Meriç…

13 Haziran 2014 Cuma, 14:33
cemilmeriç_asyagazetesi

Üstad, 43 Farklı Yazarın Anlatımıyla “Cemil Meriç” Kitabında Hayat Buluyor

 

Hatay Valiliği tarafından hazırlanan ve 2014 yılında basımı gerçekleşen 372 sayfalık “Cemil Meriç” adlı kitapta üstad Cemil Meriç, 43 farklı yazarın kaleminden anlatılıyor.

Hayatıyla, ilk yazısıyla, fikirleriyle, lisanıyla, şiirleriyle, sohbetiyle, eserleriyle kısacası tüm dünyası ile, farklı yazarların gözünden anlatılan Cemil Meriç, hayatına dair tüm ayrıntıların yer aldığı kitapta okuyucusuyla buluşuyor.

Konu ile ilgili olarak bir değerlendirme yapan Hatay Valisi Sayın M. Celalettin Lekesiz, “Ne mutlu bizlere ki kaybettiğimiz birçok değerin yanında, onları tekrar nasıl kazanabileceğimizi bize gösteren aydınlarımız var. Onların yaşadıklarından ve yazdıklarından yola çıkarak yeniden geçmişimizle buluşabiliriz. Onları ve eserlerini tanıyarak muhteşem bir maziyi daha muhteşem bir istikbale bağlayabiliriz. İşte tüm bunlar için ilimizin yetiştirdiği yazar, şair, tarihçi üstad Cemil Meriç’i günümüz insanına ve özellikle geleceğimizin teminatı gençlerimize tanıtmak üzere yoğun bir çalışma yürüttük. Cemil Meriç’in Reyhanlı ilçemizdeki doğduğu evi satın alıp restore ederek “Cemil Meriç Kültür Evi”olarak hizmete açtık. “Cemil Meriç” kitabını da üstadı daha yakından tanımak isteyen okurseverlerimizin beğenisine sunarak kültür hayatımıza değerli bir eser daha kazandırmış olduk.” diye konuştu.

Lekesiz, geçmişten günümüze kalan değerlerimizi yaşayarak, yaşatarak geleceğe aktaran, bu konuda kendini sorumlu hisseden ve kitabın hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz