Son Dakika
20 Temmuz 2018 Cuma

Yaylaları turizme açacağız…

08 Temmuz 2013 Pazartesi, 15:26
Yaylaları turizme açacağız…

CHP’den Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adayı olan Dr. Hakan Kahraman,  Hatay’ın yaylalarının yıllarca unutulmaya yüz tuttuğunu belirterek, “Bölgemizdeki ülkelerden gelen insanlar Bursa, Trabzon ve Rize’ye gidiyor. Bizim Amanos dağlarındaki yaylarımız ise unutulmuş durumda” dedi.
Dr. Kahraman, Akdeniz bölgesinin tarihe geçmiş sedir ağaçlarının artık yok olmak üzere olduğunu ifade ederek, “Lübnan’da neredeyse tamamen yok olan, ülkemizde ise yangınlarla bitirilen sandal ağaçları Amanos yaylarında tüm heybetiyle durmaktadır. Endemik tür açısından çok zengin olan yaylarımız, Hatay ekonomisine katkı sunmalı” diye konuştu. 
 
Amanos Dağları’nda bulunan yaylaların turizme kazandırmanın çabası içinde olacaklarını anlatan Dr. Hakan Kahraman, eşi benzeri olmayan bu büyük yaylaların turizme açılması amacıyla dünyadaki saygın otel zincirlerinin yöneticilerini bu bölgeye davet edeceklerini söyledi.  
Yaylar kaderine terk edildi…
 
Bu konuda ısviçre’yi örnek gösteren Kahraman,  “özellikle bölgemizdeki ülkelerden insanlar yayla turizmine ilgi gösteriyor. Bu insanlar, ısviçre’ye her yıl milyonlarca dolar ödüyor” açıklamasında bulundu. CHP’den Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday adayı olan Dr. Hakan Kahraman, çevre ülkelerinden pek çok insanın bursa, Rize ve Trabzon’a gittiğini de anımsatarak, Hatay’ın her birisi doğa harikası olan yaylarının kaderine terk edildiğini söyledi. Kahraman,  belediye başkanı seçilmesi durumunda Amanos yaylarının turizm merkezi olması için her türlü çabayı göstereceğini vurguladı.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz