Yayladağına 3 Mermi Daha…

02 Nisan 2014 Çarşamba, 10:24
Yayladağına 3 Mermi Daha…

Hatay Valiliği internet sitesinden yapılan yazılı açıklamada, Yayladağı ilçesine üç top mermisinin daha düştüğü belirtildi.

Konuya ilişkin olarak Hatay Valiliği’nden yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi, “31 Mart 2014 Pazartesi günü saat 13.45 sıralarında Yayladağı ılçesine bağlı Güzelyurt Köyü civarında bulunan boş araziye Suriye tarafından geldiği değerlendirilen iki adet ve Yalaz Mahallesi Sapanlı çiftliği civarındaki boş alana bir adet olmak üzere toplam üç adet top mermisi düşmüştür.

Top mermilerinin düştüğü Güzelyurt Köyü’nün sınıra kuş uçuşu uzaklığı 3,5 km olup, olayda herhangi bir can ve mal kaybı olmamıştır. Ayrıca aynı gün saat 14.10 sıralarında yine Suriye tarafından geldiği değerlendirilen bir adet roket mermisi, Yayladağı ılçe merkezinde bulunan Hacı Bilal Camii’nin duvarına isabet etmiş olup, o esnada cami yakınında bulunan Suriye uyruklu 60 yaşlarında bir bayanın yaralanmasına sebep olmuştur.

Olayla ilgili olarak, değişen angajman kuralları çerçevesinde sınırda bulunan topçu birliklerimiz tarafından atışın yapıldığı bölgeye misliyle karşılık verilmiştir.”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz