Son Dakika
18 Ocak 2018 Perşembe

Yaya Köprüsünde Çalışmalar Sürüyor…

09 Şubat 2012 Perşembe, 09:21
Yaya Köprüsünde Çalışmalar Sürüyor…

Antakya Belediyesi düşük kotta bulunan ve su taşkınlarına maruz kalan, Belediye Parkı arka kısmından Asi Nehri’nin diğer yakasına geçişi sağlayan yaya köprüsünü sökerek yerine yol güzergâhının yüksekliğinden kaynaklı kot farkı giderilmiş yeni bir yaya köprüsünün yapımını sürdürüyor.
 
 ınönü Caddesi Valilik Taksi Durağı Vivaldi Cafe arka kısmına düşen ve M.Yeloğlu Köprüsüne kadar uzanan yolun kot yüksekliği ile mevcut yaya köprüsü arasındaki 1 metre 20 cm.lik kot farkının giderilmesi amacıyla yürütülen çalışmalar devam ediyor.
 
 
Belediye ekipleri çalışmayla nehirden kaynaklanabilecek olası su taşkınlarına önlem teşkil etmesi amacıyla nehrin diğer yakasına geçişi sağlayan yaya köprüsünün de kot farkını gidermiş olacak. Ayrıca yüksek kotta yapımı devam eden yeni betonerme yaya köprüsünün Valilik Taksi Durağı arka kısmı ile Mehmet Yeloğlu köprüsünün bulunduğu bölgelerin kot yüksekliğine getirilerek su taşkınlarının önüne geçilmiş olacağı belirtildi.
 
 
 
Böylece Lastik setin 5 metre daha yükselecek olmasından dolayı köprünün alt taban kotu ile Asi nehri üst kotunun arasındaki mesafe 4 metreye çıkarılarak daha sağlıklı hale getirilmesini sağlayacak.
 
 
Belediye Fen ışleri ekipleri şu günlerde mevcut yaya köprüsünün yapım çalışmalarını sürdürürken, yeni yapılan betonerme yaya köprüsünün hava muhalefetinin elverişli olması halinde bu ay sonuna doğru tamamlanması planlanıyor.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz