Yavuz:TSK Çökertiliyor…

26 Şubat 2015 Perşembe, 11:12

Bize Harbiye’de “Vatan namustur! Namusunu kanın ve canın pahasına koru!” diye öğrettiler. Harbiye’de ve sonra da Harp Akademisi’nde Harp Tarihi dersinde de bu düsturu komutan atalarımızın böyle uygulamış olduğunu öğrendik. Hatta Harp Tarihini biraz daha didikleyip, bu konuda “uzman” düzeyine de erişince de gördüm ki; düşman Çanakkale’yi, “Evliya hurafeleri” ile değil, “Ben size savaşmayı değil, ölmeyi emrediyorum!” diyen komutanların dirayet ve cesaretiyle geçememiş!
Bir “Şah Fırat” komedisidir devam ediyor. Yani Süleyman Şah Türbesi’ndeki naaşların ve saygı karakolundaki 38 askerin nakli! Bu nakil, bir kahramanlık menkıbesine dönüştürüldü!
Allah aşkına milletle alay etmeyin artık. Türk Silahlı Kuvvetlerinden rütbe sahibi bir kişinin bile bu kahramanlık masalına inandığını mı sanıyorsunuz?
Kahramanlık bu kadar ucuz mudur? Sınırdan 40 km ilerideki bir yere gidiyorsunuz. Gitmeden önce ABD’ye, koalisyon güçlerine, Esad rejimine, IŞİD’e ve PYD-PKK terör örgütüne haber veriyorsunuz. Ondan sonra da zırhlı birliklerle gidip, bir NAKLİYAT gerçekleştirmeyi ZAFER diye millete yutturmaya kalkıyorsunuz. Bu milleti bu kadar saf ve hiçbir şeyden anlamaz mı zannediyorsunuz?
Aslında kimseye haber vermeden gerçekleştirilen bir harekât olsaydı, sadece askeri hareket olarak “Başarısız” denilemezdi. Ama kimseye sormadan bir “Vatan” toprağını bırakıp kaçmayı allayıp pullayıp ZAFER diye yutturmaya çalışmak ne diye?
Aslında bu sonuç, Ak Parti iktidarının Suriye politikasının tek kelimeyle iflasıdır. Hadi diyelim ki bu yanlış politika sonunda semirip güç kazanan IŞİD terörü, Süleyman Şah Türbesi için yakın bir tehdide dönüştü. Suriye’de Esad rejimiyle köprüleri attığınız için de “Burayı koru!” diyem, yorsun. Keza “Koruyamazsan ben koruyacağım!” demeye de yüzün yok. O halde Meclis’i ne diye unutuyorsun? Bu devlet bir hazretin yanlışlıklar komedyasına dönen iki dudağının arasına bakmaya mı mahkûm mudur?
Meclis’te tartışılır ve ortak bir karar alınırdı. AKP oylarıyla bile bu karar alınsa, en azından “Milletin vekilleri böyle karar aldı!” denirdi. İstiklal Harbi’nde henüz meşru bir devlet yokken bile Meclis’in kararı herkesin üzerindeydi!
İşin bir de asker yanı var. Mensubu olmaktan büyük bir onur ve gurur duyduğum Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerini de mahvettiniz. İşte AKP iktidarın döneminde TSK’yi nasıl olup da “AKP Silahlı Kuvvetleri” haline getirdiğinizin özeti:
Türk askerinin başına çuval geçirilirken sustunuz, sanki danışıklı döğüşle bunu siz yaptırttınız,
Balyoz, Ergenekon, Kafes, Casusluk davası vs deyip en güzide komutanları düzmece davalarla hapse atıp tasfiye ettiniz,
Terörle mücadele eden asker ve jandarmanın elini, teröriste dokundurmamak için yasalarla bağladınız,
Kışlada bile teröriste bayrak indirten “kâğıttan kaplana dönüşen” askerler yetiştirdiniz,
Kaçmayı kahramanlık diye millete yutturup, askerliğin “10’da 9’unun kaçmak” olduğu fikrini aşıladınız.
İyi ki emekli olmuşum da bugünlerde “Komutan” olma aczini yaşamamışım! AKP iktidarı TSK’yi bitirmeye azmetmiş gibi zira…

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz