Son Dakika
24 Eylül 2018 Pazartesi

Yasa Düşünce Özgürlüğüne Aykırıdır…

27 Aralık 2011 Salı, 09:31
Yasa Düşünce Özgürlüğüne Aykırıdır…

Urhan, geçmişini unutan Fransa, itibarını yeniden kazanmak adına bir avuç Ermeni’nin oyuna ihtiyaç duyuyor”
 
 
 
 
Fransa Meclisinin sözde soykırımı bahane ederek düşünce özgürlüğünü suç sayan bir yasaya imza attığını belirten Memur Sen Hatay ıl Temsilcisi Hasan Urhan, bunun kabul edilebilir bir olay olmadığını ifade ederek, Fransız mallarına karşı yapılmakta olan boykota destek vereceklerini açıkladı.
 
 
Memur Sen il binasında yapılan basın açıklamasında, yüz yıl önce yaşanan ve tarihçilerin karar vereceği bir konuda soykırım yalanı uyduran Fransa’nın, gerçek bir soykırım görmesi için o kadar geriye gitmesine gerek olmadığını belirten Urhan; “Fransa’nın 1830’dan 1962 yılına kadar işgal ettiği Cezayir’de sadece 1954 ve 1962 yılları arasında tespit edilebilen en az 1,5 milyon Cezayirli katledildi.
 
 
 Fransa’nın kanlı tarihi sadece bunlarla sınırlı değildir. Benin, Burkina Faso, Cibuti, çad, Gabon, Gine, Kamerun, Komodor Adaları, Moritanya, Nijer, Senegal ve Tunus yıllarca Fransa’nın sömürgesi olmuş, bu coğrafyalarda kan ve gözyaşı eksik olmamıştır.” Dedi.Urhan açıklamasına şöyle devam etti:
 
 
“Irkçı ve ayırımcı politika içindeki Fransa’nın bu tavrını şiddetle kınıyor ve protesto ediyoruz. Devlet olarak uygulanacak ambargo ve uygulamaları desteklediğimizi belirtiyoruz. Fransız mallarına karşı ulusal boykot kampanyaları gerçekleştirilmeli ve kararlılıkla sürdürülmelidir.
 
 
 
Fransa senatosunu göreve çağırıyor ve Fransa Meclisi’nde kabul edilen söz konusu yasayı, bir daha gündeme alınmamak üzere reddedilmesini istiyoruz.
 
 
 
Tarih gibi ciddi konular, yaranma ve yalakalaşma modundaki siyasetçilerin oyuncağı olmamalıdır. Memur Sen olarak, Türkiye ile Ermenistan arasındaki sorunun tarihçilere bırakılmasını, Fransa’nın kendi işine bakmasını, yapacak işi kalmamışsa da geçmişiyle yüzleşmesini öneriyoruz”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz