Son Dakika
23 Ocak 2018 Salı

Yarınlarımızın Güvencesi…

23 Nisan 2012 Pazartesi, 12:38
Yarınlarımızın Güvencesi…

Vali M. Celalettin Lekesiz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve çocuk Bayramı’nın 92. yılı dolayısıyla yayımladığı mesajında, çocuklarımızın, barışın, sevginin, umudun ve kardeşliğin temsilcileri, aydınlık yarınlarımızın güvencesi olduğunu söyledi.

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı 23 Nisan 1920 tarihinin, yüce milletin kendisini yönetme yetkisini kullanmaya başladığı, dolayısıyla da milli egemenliğin gerçekleştiği bir milat olduğunu belirten Vali lekesiz, Egemenliğin tek meşru kaynağı ve sahibi olan milletin kendini yönetmeye başladığı günü, Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, önem verdiği ve geleceğin teminatı olarak gördüğü çocuklara bayram olarak hediye ettiğini vurgulayarak mesajında şu ifadelere yer verdi:

 

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği ve dünyada tek çocuk bayramı olma özelliğini taşıyan Ulusal Egemenlik ve çocuk Bayramı, bu anlamda büyük öneme sahiptir. Bu günü bayram olarak çocuklara armağan etmesi, Atatürk’ün çocuklara verdiği değerin ve duyduğu güvenin en büyük göstergesidir.

 

çocuklarımız barışın, sevginin, umudun ve kardeşliğin temsilcileri, aydınlık yarınlarımızın güvencesidir. Tüm insanlığın ortak amacı olan, barış ve kardeşlik içinde bir dünyanın kurulması, çocuklarımızın eseri olacaktır. Onların sevgi dolu yüreği ve hoşgörüsü, barışın temelini oluşturacaktır.”

 

Lekesiz, böylesine anlamlı günde cumhuriyetin kurucusu Atatürk’ü, ıstiklal Savaşı’nın tüm kahramanlarını, rahmet, minnet ve şükranla andığını bildirdi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz